Kino paveldas

Restauruoti filmai

Lietuvos kino centras nuolat ir planingai šiuolaikiniams ekranams pritaiko, skaitmenina ir restauruoja kino paveldą bei rūpinasi šių filmų sklaida Lietuvoje ir užsienyje.

Šiuo metu LKC restauruotų kino juostų kolekcijoje yra daugiau nei 30 vaidybinių, animacinių ir dokumentinių filmų. Kino juostos skaitmeninamos ir restauruojamos 4K raiška bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio vaizdo ir garso restauravimo specialistais, filmų režisieriais, ekspertais ir operatoriais.

Visiems filmams yra parengti angliški subtitrai, dalis filmų turi prancūziškus, vokiškus, lenkiškus, rusiškus ir kitų kalbų subtitrus. LKC iniciatyva kasmet didėja paveldo filmų skirtų regos ir klausos sutrikimus turintiems asmenims kolekcija. Tai – filmai su audiovizualiniu vertimu bei subtitrais kurtiesiems ir neprigidintiems (SKN).

Kasmet LKC organizuoja restauruotų filmų premjeras, susitikimus su kūrėjais, kino kritikais. Vasarą jau kelintus metus iš eilės vyksta renginys „Lietuviškos kino klasikos dienos“ kviečiantis nemokamai šalies kino teatruose ir kino centruose žiūrėti restauruotą lietuvišką kino klasiką.

Lietuvos kino centro iniciatyva iš viso jau įsigytos 39 reikšmingų Lietuvos kino istorijai vaidybinių filmų ir 6 dokumentinių siužetų, kurie saugomi užsienio saugyklose ir archyvuose, juostų kopijos. Jos yra perduotos nuolatiniam saugojimui Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

Dėmesio

Viešam nekomerciniam ir komerciniam demonstravimui restauruotų filmų skaitmeninės kopijos gali būti skolinamos, suderinus su LKC ir gavus leidimą rodyti filmą. Susipažinkite su Leidimų naudoti klasikos filmus suteikimo tvarka.

Daugiau informacijos:

Austė Jucytė

Suskaitmeninta ir restauruota
lietuviška kino klasika
1958–1990 m.

IKARAS IKARAS
RežisavoHenrikas Vaigauskas
Metai1992
Filmo trukmė10
Filmo originali kalbaLIETUVIŲ K. (be dialogo)
FormatasDCP, MP4, ProRes
UOSTAS UOSTAS
RežisavoAudrius Stonys
Metai1998
Filmo trukmė10
Filmo originali kalbaLIETUVIŲ K.
SubtitraiANGLŲ K.
FormatasDCP
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata