Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti


Projektai

Kino edukacijos projektai

Lietuvos kino centras palaiko ir remia kino edukacijos plėtros iniciatyvas, koordinuoja ir plėtoja vizualinio raštingumo ugdymo procesus, siekdamas, kad kinas taptų kuo plačiau prieinamas ir kaip laisvalaikio pomėgis, ir kaip saviraiškos bei pasaulio pažinimo priemonė

Kino edukacija – vizualinio raštingumo, kai lavinami įgūdžiai „skaityti“, kritiškai vertinti ir kurti vaizdinę informaciją, ugdymo dalis. Ypač svarbi vaikų ir jaunimo kino edukacija: vizualinio raštingumo ugdymas skatina vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei vaizdinės kultūros supratimą, drauge auga intelektuali kino žiūrovų auditorija.

Kino ugdymo bazė

Kino ugdymo bazė (KEUB) – tai tęstinis Lietuvos kino centro kino edukacijos projektas, skirtas vizualiniam ugdymui. Šioje bazėje rodomas nacionalinis kinas, o kiekvienam filmui yra parengta profesionali metodinė medžiaga, kuri mokytojams leidžia filmo peržiūrą paversti kino edukacijos pamoka, o mokinius skatina įsigilinti, analizuoti, suprasti, diskutuoti ir mokytis kritiškai vertinti pamatytą filmą.

Prisijungti prie Kino ugdymo bazės galima čia. Registracija patvirtinama per kelias darbo dienas.

Daugiau informacijos: Eglė Šinkūnaitė, tel. +370 657 01499, el. p. e.sinkunaite@lkc.lt 

Jaunojo žiūrovo kino diena

Jaunojo žiūrovo kino diena – Lietuvos kino centro organizuojamas Europos kino akademijos renginys. Jo metu 12-14 metų amžiaus vaikai iš daugiau nei 35 Europos šalių visą dieną kviečiami žiūrėti tris skirtingus filmus, apie juos diskutuoti ir tapti Europos jaunimo kino apdovanojimų žiūri nariais – išrinkti labiausiai patikusį ir įsiminusį filmą. Tiesioginės transliacijos metu yra įteikiamas oficialus Europos kino akademijos apdovanojimas už geriausią Europos jaunimo kino filmą. Jaunojo žiūrovo kino dienoje kasmet dalyvauja 100 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų.

Jaunojo žiūrovo diena vyks 2023 m. rudenį. Daugiau informacijos čia.

Daugiau informacijos: Gabija Plukė, tel. +370 607 88287 , el. p. g.pluke@lkc.lt

Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata