Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Vilniuje įvyko Marijos Kavtaradze filmo „Tu man nieko neprimeni“ nacionalinė premjera

2023 rugsėjo 20 d.

Antradienį vakare ryškiose prožektorių šviesose kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ rinkosi svečiai – čia įvyko ilgai laukta Marijos Kavtaradze filmo „Tu man nieko neprimeni“ nacionalinė premjera. Pasaulį apkeliavusią ir jau apdovanotą intymią meilės istoriją nuo šio penktadienio, rugsėjo 22 d., žiūrovai galės išvysti visuose Lietuvos kino teatruose.

„Filmo premjera namie – visuomet laukiamiausia ir labiausiai jaudinanti. Užsienio žiūrovai šį filmą priima labai jautriai, bet, tikiu, Lietuvos žiūrovai jį sutiks dar jautriau. Nes gatvės, kuriomis vaikšto herojai, butai, kuriuose kuriasi jų santykiai, net šią istoriją lydinti muzika – viskas mums dar labiau atpažįstama ir turi dar daugiau atspalvių“, – džiaugsmo ir jaudulio neslėpė filmo režisierė Marija Kavtaradze ir pridūrė: – „Labiausiai šiandien noriu padėkoti prie filmo dirbusiai komandai – dirbti su jais buvo labai gera, visi kartu nuoširdžiai stengėmės ir, tikiu, žiūrovai tai jaučia.“

„Filmo „Tu man nieko neprimeni“ kelionė iki Lietuvos ekranų – įspūdinga: nuo JAV iki Australijos, nuo Europos iki Pietų Afrikos. Jau vos pirmą kartą filmui pasirodžius pasauliui prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje, pasaulis pasakė, kad tai verta apdovanojimo. Kartu su Lietuvos žiūrovais su jauduliu ir pasididžiavimu stebėjome filmo sėkmę, o dabar su nekantrumu patys pagaliau galime išvysti, apie ką kalba pasaulis. Ir, esu įsitikinusi, dar kalbės, nes filmo kelionės tęsiasi toliau“, – sako lietuvišką kiną palaikančios turinio platformos „Telia Play” vadovė Vitalija Kibildė.

„Jaunieji Lietuvos autoriai nesiliauja stebinti ir jaudinti pasaulio – pastaraisiais metais turime daug gražių progų džiaugtis tarptautiniais lietuviško kino pasiekimais. Marija Kavtaradze jau pirmuoju savo filmu „Išgyventi vasarą“ privertė suklusti tarptautines auditorijas, o naujojo „Tu man nieko neprimeni“ sėkmė įgyja dar didesnį pagreitį. Džiaugiamės kartu su kūrėjais“, – sako filmo partnerio – asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

Po iškilmingosios dalies atšvęsti filmo premjerą svečiai rinkosi neįprastoje vietoje. „Einam į „McDonald’s“?“, – svečių paklausė filmo „Tu man nieko neprimeni“ komanda ir veiksmas persikėlė į specialiai jiems kelioms valandoms rezervuotą greitojo aptarnavimo restoraną. Šis klausimas užduotas ir vieta pasirinkta neatsitiktinai – žiūrovai kalba, kad pamačius filmą, toks kvietimas jau niekada nebebus, koks buvęs.

„O tau nesakydavo mama, kad galėsit nueit į „McDonald’ą“, kai kažko bijodavai? <...> kai, pavyzdžiui, bijodavau duoti kraujo, sakydavo „nueisim į „McDonald’ą“, kad nusiraminčiau“, – filme kalbasi pagrindiniai herojai. Ar tai reiškia, kad po filmo svečiams reikėjo nurimti? „Tu man nieko neprimeni“ komanda neatskleidžia ir kviečia Lietuvos žiūrovus pačius tai pamatyti jau nuo šio penktadienio. 

Intymioje meilės istorijoje „Tu man nieko neprimeni“ šiuolaikinio šokio šokėja Elena sutinka gestų kalbos vertėją Dovydą. Tarp jų užsimezga švelnus ryšys, Dovydas ir Elena ima artėti vienas prie kito ir platoniški santykiai pamažu virsta romantiniais. Kai Dovydas atskleidžia esantis aseksualus, jiedu pasiryžta savojo intymumo ieškoti drauge – atrasti savo pačių būdą kurti santykius.

„Tu man nieko neprimeni“ nuo pasaulinės premjeros ir geriausios režisūros apdovanojimo prestižiniame „Sundance“ (JAV) festivalyje jau apkeliavo tarptautinius Stambulo (Turkija), Sidnėjaus (Australija), Karlovi Varų (Čekija), Taipėjaus (Taivanas), „Atlantidos“ (Maljorka, Ispanija), „Naujųjų horizontų“ (Vroclavas, Lenkija), Durbano (Pietų Afrikos Respublika) kino festivalius, taip pat artimiausiu metu keliaus į Helsinkyje (Suomija) vyksiantį tarptautinį kino festivalį „Love and Anarchy“, BFI Londono ir Batumio (Sakartvelas) kino festivalius. Filmas yra Lietuvos pretendentas siekti „Oskaro“, o Europos kino akademija jį atrinko į kūrinių, besivaržančių dėl Europos kino apdovanojimų nominacijų, sąrašą.

Filme pagrindinius vaidmenis atlieka Greta Grinevičiūtė ir Kęstutis Cicėnas, filmo režisierė Marija Kavtaradze taip pat yra ir jo scenarijaus autorė, filmo operatorius: Laurynas Bareiša, dailininkė: Sigita Šimkūnaitė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“). Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, jis kuriamas bendra gamyba su Ispanija ir Švedija.

Šis filmas – antrasis Marijos Kavtaradze pilnametražis darbas. Jos pirmojo kūrinio „Išgyventi vasarą“ (2018 m.) tarptautinė premjera įvyko Toronto kino festivalyje, o vėliau, pelnęs pripažinimą ir namie, filmas apkeliavo daugybę

tarptautinių festivalių, pelnė publikos ir žiuri apdovanojimų, jo rodymo teises įsigijo nemažai užsienio televizijų ir namų kino platformų.

Apie „M–Films“

2008 m. įkurta kino gamybos kompanija „M–Films“ prodiusuoja vaidybinius bei animacinius filmus, kurie sėkmingai pristatomi svarbiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, ne vienas jų apdovanotas Nacionaliniais Lietuvos kino apdovanojimais bei „Sidabrinėmis gervėmis”. Kompanija prodiusuoja jaunosios kartos Lietuvos režisierių – Marijos Kavtaradzes („Išgyventi vasarą“, „Tu man nieko neprimeni“), Andriaus Blaževičiaus („Šventasis“, „Bėgikė“), Karolio Kaupinio („Nova Lituania“), Vytauto Katkaus („Uogos“) – filmus, o taip pat dirba su tarptautinės bendros gamybos projektais

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata