Visos MEDIA naujienos

Tarp naujai MEDIA paremtų filmų – du lietuviški projektai

2020 gegužės 14 d.

Europos komisija paskelbė Vieno kūrinio projektų vystymo schemos finansavimo rezultatus. Tarp 64 paramą gavusių projektų – du lietuvių kūrėjų filmai – režisierės Marijos Stonytės dokumentinis filmas „Lietuviška Bolivudo svajonė“ („My Bollywood Dream“, prod. Giedrė Žickytė, Andrėja Čebatavičiūtė, įmonė „Moonmakers“) ir režisierių dueto Kristinos Buožytės bei Bruno Samper vaidybinis filmas „Vakarinė Žvaigždė“ („Vesper Seeds“, prod. Asta Liukaitytė, Daiva Jovaišienė, K.Buožytė, įmonė „Natrix Natrix“). Projektams atitinkamai skirta 25 000 ir 50 000 eurų.


Kvietimu teikti paraiškas nr. EACEA/17/19 iš viso sulaukta 278 (37 animacijos, 71 dokumentikos ir 170 vaidybinio kino) paraiškų, kurių prašoma suma sudarė 11 235 000 eurų. Finansavimas skirtas 64 projektams (9 animacijos, 17 dokumentikos, 38 vaidybinio), 184 nesurinko pakankamai taškų, 16 neatitiko reikalavimų, o 11 buvo atsiimta pačių teikėjų. Iš viso projektams paskirstyta 2 705 000 eurų.

Tarp atrinktų projektų – gausi geografinė įvairovė: paramą gavo gamybos įmonės iš 26 Europos šalių. Net 30.13% finansavimą gavusių projektų yra iš mažo pajėgumo gamybos šalių. Penktadalis paramą gavusių gamybos įmonių finansavimą gavo ne iš pirmo bandymo. Šiame kvietime daugiausiai paraiškų gauta iš Ispanijos – 34 ir Prancūzijos – 33. Lietuvos gamybos įmonės pateikė 5 paraiškas, iš jų 2 buvo sėkmingos.

Režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper vystomas projektas „Vakarinė žvaigždė“ – tamsus metaforinis pasakojimas apie šiuolaikinės visuomenės problemas – ekologinę krizę, determinizmą – kuris taip pat neša ir viltingą žinutę žiūrovui. Istorija tyrinėja aktualias temas socialiniu, ekonominiu ir genetiniu lygmenimis. Filmas kelia klausimą – ar žmogaus pasirinkimai ir likimas yra įtakoti jo aplinkos, genų, materialinės padėties, ar vis dėlto įmanoma išsivaduoti iš pasirinkimus lemiančių veiksnių ir pilnai išnaudoti savo potencialą?

Kitas paramą gavęs projektas – „Moonmakers“ įmonės prodiusuojamas Marijos Stonytės dokumentinis filmas „Lietuviška Bolivudo svajonė“ pasakoja lietuvės merginos kelionę į Indiją, bandant užkariauti užsienio rinką ir gauti darbą didžiausioje pasaulyje kino industrijoje – Bolivude. Filmas stebi dramatišką, pilną nusivylimų, laimėjimų ir dvasinio tobulėjimo kelionę. Projektui sekasi ir toliau – filmas taip pat buvo atrinktas į 14-ąjį Škotijoje vyksiantį tarptautinį „The Edinburgh Pitch“.

Šiuo metu įmonė vysto dar du MEDIA paramą užsitikrinusus projektus – Giedrės Žickytės režisuojamus dokumentinį filmą „Irena“, pasakojantį apie žymią Lietuvos profesorę ir teatrologę Ireną Veisaitę bei „Maša“ („Masha“, gamybos įmonės „ZED SAS“, „Vides filmu studija“ ir „Moonmakers“), pasakojantį rusų fotografės Mašos Ivanšitsovos istoriją, kurios niekur nepublikuoti darbai netikėtai buvo atrasti palėpėje Sankt Peterburge. Šiais metais taip pat planuojama dar vieno sėkmingo „Moonmakers“ projekto premjera – ekranus turėtų pasiekti dokumentinis filmas „Šuolis“, prie kurio vystymo ir gamybos taip pat prisidėjo „Kūrybiškos Europos“ paprogramė MEDIA.

Daugiau MEDIA naujienų

Visos MEDIA naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata