Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Šių metų Venecijos kino festivalyje – filmo apie Joną Meką premjera

2022 rugpjūčio 10 d.

Šių metų tarptautiniame Venecijos kino festivalyje pasirodys naujas dokumentinis filmas „Rojaus fragmentai”, dėliojantis avangardinio kino krikštatėvio Jono Meko gyvenimą iš jo paties filmuotų video fragmentų, nuotraukų bei dar niekad negirdėtų audio įrašų. 

K.D. Davidson režisuotas filmas „Rojaus fragmentai” dėlioja Jono Meko kasdienybės paveikslus nuo atvykimo į Niujorką 1949-aisiais iki pat jo mirties 2019-aisiais. Nors savo darbais, įkvepiančiomis idėjomis ir nenumaldomu tikėjimu transformatyvia kino galia Jonas Mekas įkvėpė daugybę žymių menininkų, kitoje kameros pusėje, sunkios patirtys iš ankstyvojo gyvenimo bei išvykimas iš gimtos šalies lydėjo J. Meką kiekviename žingsnyje.

Filmo režisierė pasakoja, jog vien Jono Meko gyvenimo archyvų peržiūrėjimas truko vienerius pandemijos metus. Ji teigia, kad taip pasimetant jautriuose fragmentuotuose vaizdo prisiminimuose, Jono Meko išgyvenimai tampa tokie pat artimi lyg seno draugo. 

„Aš dažnai pagalvoju, kad jis norėtų, jog jo darbai taip ir būtų matomi: įtraukiantys ir visapusiški, metantys iššūkį naratyviniam, biografiniam pasakojimui,” – teigia K. D. Davidson. „Jono Meko asmeniniai video įrašai yra apmąstymai apie savo paties gyvenimo istoriją. Kažkuriuo momentu man tapo aišku, kad sąžiningiausias kelias priekin yra jau pilnai papasakotos istorijos gabalėlių dėliojimas.

„Rojaus fragmentai” – intymi Jono Meko gyvenimo rekonstrukcija iš daugybės valandų paties menininko filmuotos vaizdo medžiagos bei aiški deklaracija, jog gyvenimo grožį galima rasti net netekties fragmentuose. 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata