Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Serialas „Trolių Ferma” - prestižiniame Berlyno festivalyje

2023 sausio 19 d.

Šią savaitę serialo „Trolių Ferma“ kūrėjai ne tik šventė premjerą Lietuvoje, bet ir gavo žinią, kad jų serialas atrinktas į prestižinį tarptautinį Berlyno filmų festivalį. Serialas bus rodomas Berlinale Series Market Select sekcijoje. Tai - vienintelis serialas iš Baltijos šalių ir tai – pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai serialas yra pristatomas A lygio festivalyje.

Trečiasis kuruojamų serialų, turinčių didelį rinkos potencialą, renginys „Berlinale Series Market Selects“ iš viso atsirinko 16 serialų iš penkių žemynų, tarp jų Lietuvos, Čilės, Pietų Afrikos, Izraelio, Belgijos, Indijos bei Vokietijos. Kartu su „Trolių Ferma“ bus pristatomi HBOmax, Showmax, Hallmark, Arte, C-more serialai.

„Mes daug dirbome. Serialą pristatėme daugelyje įvairių renginių, dar prieš prasidedant filmavimo darbams, esame laimėję apdovanojimų. Nerealiai smagu, kad galėsime „Trolių Fermą“ parodyti Berlyne. Iš pradžių negalėjome patikėti, galvojome, kad tai – nieko ypatingo. Esame iš kino pasaulio, tad, jei atvirai, nesusigaudėme, kaip ten su serialais būna. Supratome, kad esame vieni iš 16-os, tik kai perskaitėme Berlyno festivalio pranešimą spaudai. Skaitėme keletą kartų, kol suvokėme, koks didelis įvertinimas tai yra visai komandai, aktoriams, partneriams. Mes, palyginus su kitais, esame mažiukai, neturėjome ir didžiųjų pardavimo kompanijų užnugario. Esu labai dėkinga Lietuvos kino centrui ir ekspertams, kurie suteikė finansavimą, Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai bei Telia,“- pasakoja serialo prodiuserė Gabija Siurbytė.

„Džiaugiamės matydami “Trolių fermos” sėkmę – tai pirmas serialas, kurį finansavo Lietuvos kino centras. Džiugu matyti, kad tiek Lietuvos, tiek užsienio rinka domisi šiuo inovatyviu lietuvių kūriniu. Būti vieniems iš 16-os atrinktų serialų, pristatomų Berlinalėje, yra išties didelė garbė bei nemažas žingsnis pirmyn įsitvirtinant tarptautinėje serialų turinio industrijoje,“ – sako Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius.

„Džiaugiuosi, kad LRT prisideda prie lietuviškų televizinių TV dramų kokybinio augimo. Tikiu, kad „Trolių fermos” pavyzdys paskatins Lietuvos kūrėjus atvers kelią ir kitoms TV dramoms iš mūsų šalies į tarptautinius festivalius”, - pritaria LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„Serialas “Trolių ferma” - didelė šventė mums, nes tai dar vienas naujas žanras mūsų lietuviško turinio asortimente.- Norime, kad kiekvienas lietuvis turėtų galimybę pamatyti geriausią vietinių kūrėjų produkciją ir jaustų pasididžiavimą lietuvišku kinu. Džiaugiamės pastaruoju metu pastebimai išaugusių kokybiškų premjerų skaičiumi bei talentingais lietuviško kino kūrėjais. Vietinio turinio rinka jau užpildyta įprasto siužeto ir nedidelio biudžeto serialais, tačiau matome aiškią tendenciją, kad žiūrovai tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, vertina ne tik pramoginį, bet ir aukščiausios meninės bei kūrybinės vertės turinį. Tikime, kad prisidėdami „Trolių fermos“ gamybos, sukursime vertę ne tik „Telia Play“ žiūrovams, bet ir visai lietuviško kino pramonei“, - sako Agneta Tumė, „Telia Play“ turinio vadovė.

„Kadangi daugelis įmonių, kurios anksčiau išimtinai tvarkydavo filmų teises, dabar į savo akiratį įtraukė ir aukštos kokybės serialų turinį, išnyko griežta seniai nusistovėjusi atskirtis tarp filmų ir serialų pirkėjų. Džiaugiamės, kad galime sujungti abu pasaulius vienoje vietoje, taip susistemindami kino industrijos patirtį. Serialų sektoriuje galima atrasti platų ir įvairų spektrą temų bei tarptautinių projektų, kurie bus pristatomi pokalbių formatais bei, žinoma, išrinktųjų serialų peržiūrose,“ – sako Europos kino mugės (EFM) direktorius Dennisas Ruh.

„Trolių ferma“ bus pristatyta įvairiems pirkėjams bei festivalių programų sudarytojams. „Berlinale Series Market“ metu kūrėjau turės galimybę dalintis patirtimi bei dalyvauti įvairiose diskusijose, kurioje dalyvaus sėkmingiausių serialų kūrėjai.

Serialą “Trolių Ferma” finansavo Lietuvos kino centras.

Žiūrovai serialą gali pamatyti per LRT ir Telia Play.

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata