Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

„Scanorama“ plečia geografiją: skelbia registraciją į Europos trumpametražių filmų konkursinę programą „Europos blyksniai“

2022 gegužės 23 d.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ plečia savo geografiją ir kviečia jaunuosius kino talentus, dar nedebiutavusius ilgametražiu filmu, dalyvauti Europos trumpametražių filmų konkursinėje programoje „Europos blyksniai“ – tryliktą kartą rengiamas konkursas festivalio jubiliejaus proga pakeis tarptautinę konkursinę trumpametražių filmų programą „Naujasis Baltijos kinas“ ir nuo šių metų aprėps visą žemyną. Atrinktų trumpametražių filmų kūrėjai pretenduos į piniginius prizus, kurių bendra vertė – 8 000 eurų.

Registracija į konkursinę programą šiais metais vyks nuo gegužės 23 d. iki rugpjūčio 21 d. Teikti paraiškas kviečiami jaunieji kino kūrėjai iš visų Europos valstybių. Reaguodamas į Rusijos Federacijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos Respublikos karinę agresiją prieš Ukrainą, festivalis nesvarstys rusų ir baltarusių kino kūrėjų paraiškų. Konkursinėje programoje gali dalyvauti filmai, sukurti nuo 2021 m. sausio 1 d. ir viešai nerodyti kino teatruose arba kituose Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose.

2008 m. prasidėjęs kaip Baltijos šalių trumpametražių filmų konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas“, o 2019 m. išplėtęs savo žemėlapį į visą Baltijos jūros regioną, šiais metais trumpametražių filmų konkursas keičia pavadinimą į „Europos blyksnius“ ir pasitinka dvidešimtąjį „Scanoramos“ jubiliejų, siekdamas ambicingo tikslo tapti svarbiu Europos trumpametražio kino lauko dalyviu.

„Scanoramos“ vertybinės nuostatos lėmė, kad jubiliejaus laukimą pirmiausia įprasminame reikšmingais ir solidžiais darbais. Stiprėjanti programa taps svarbia puošmena, o jaunas Europos kino kūrėjų balsas, šiandien ne tik skirtingomis meninėmis priemonėmis brėžiantis, bet ir ginantis laisvės, demokratijos bei humanizmo horizontą – stilingu ir dinamišku šventiniu akcentu. Jeigu festivalio metu netikėtai dingtų elektra, jį nutviekstų „Europos blyksniai“, – atsinaujinusią programą nuotaikingai pristato festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Programa atspindi jauno kino tendencijas, vyraujančias temas ir aktualias problemas, išlaikydama savo pagrindinius tikslus – vykdyti naujų talentų paiešką ir sukurti jiems tinkamą dėmesio lauką. Konkurse laukiami vaidybiniai, animaciniai, dokumentiniai ir eksperimentiniai filmai. Pagrindiniai konkursinės programos atrankos kriterijai – kūrėjo profesionalumas ir kūrybiškumas bei filmo meninė vertė ir originalumas.

Pateiktas filmų paraiškas atrinks ir programą sukomponuos atrankos komisija – kino kritikė Neringa Kažukauskaitė, kino režisierė Klaudija Matvejevaitė, kino prodiuserė Laura Vrubliauskaitė ir Lietuvos kino centro Filmų gamybos skyriaus vedėja Irma Šimanskytė.

Atrinkti filmai bus rodomi šių metų „Scanoramos“ programoje lapkričio 18–20 d. Juos vertins kompetentinga tarptautinė žiuri, kuri išrinks ir paskelbs geriausius konkursinės programos filmus.

Žiuri skirs:

5000 eurų piniginį prizą geriausiam visos programos filmui (įsteigė Asociacija LATGA)

3000 eurų piniginį prizą geriausiam lietuvių režisieriaus filmui (įsteigė Lietuvos kino centras)

Konkurso sąlygas ir registracijos formą rasite čia.   

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 1020 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.   

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata