Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Rygoje vykstančiame Baltijos šalių dokumentikos forume – lietuvių kūrėjų darbai

2023 rugsėjo 6 d.

Rugsėjo 3 d. prasidėjusiame Baltijos šalių dokumentikos forume „Baltic Sea Docs“ bus pristatomi ir rodomi lietuvių kūrėjų darbai. 

Festivalio programoje bus rodomas režisierės Marijos Stonytės filmas „Švelnūs kariai“ (liet. prod. Giedrė Žickytė), pasakojantis apie tris merginas iš skirtingų Lietuvos miestų, nusprendusias tapti pradinės karo tarnybos savanorėmis. Devynis mėnesius joms teks treniruotis ir gyventi izoliuotoje karo bazėje su keliais šimtais vyrų. Kuo jos taps, kai romantika ir jaunatviškas maksimalizmas išblės? Kai paaiškės, kad realybė primena karą ir tikroji kova vyksta jų pačių viduje?

Lietuvių darbai industrinėje forumo dalyje

Industrinėje forumo dalyje bus pristatyti du lietuviški projektai. Pirmasis – režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas „Sacrum ir profanum Pievėnuose“ (prod. Jurga Gluskienė), pasakojantis apie Velykų nakties apeigas Pievėnuose.

Kitas projektas, atrinktas į pristatymus – režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Yalla yalla“ (prod. Giedrė Žickytė). Filme matomas kalėjimas, paverstas migracijos centru. Pirmą kartą istorijoje jos erdvėse gyvena migrantai. Jų buvę gyvenimai ir ateities viltys sklando tarsi sapnai, formuodami poetinę amžinojo judėjimo ir pokyčių meditaciją.

Tarp visų 24 projektų taip pat atrinkti ir du mažumos bendros gamybos su Lietuva projektai. Pirmasis – režisierių Elizabete Gricmane ir Ramunės Rakauskaitės filmas „7 Jurio rokenrolai“ (liet. prod. Arūnas Matelis), o antrasis – režisieriaus Oleksiy Radynski darbas „War in Chornobyl“ (liet. prod. Jurga Dikčiuvienė-Kaye).

Naujoje „Coming Soon” rubrikoje, skirtoje į gamybos pabaigą einantiems projektams, taip pat pasirodys ir Lietuvos bendros mažumos gamybos filmas „Kabantys ore” (rež. Oksana Syhareva, liet. prod. Rūta Jekentaitė). 

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys rinkos dalyviai.

Į forumą pakviestų lietuviškų dokumentinių filmų projektų autorių dalyvavimą apmokymuose bei viešame pristatyme dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Iniciatyvoje „Traveling Docs“ – dvi prodiuserės iš Lietuvos

Šiais metais tarp pagrindinių „Baltic Sea Docs“ forumo veiklų vyks ir paralelinė „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biurų tinklo Europoje organizuojama iniciatyva „Traveling Docs“, keliaujanti per skirtingose Europos šalyse rengiamus dokumentikai dedikuotus festivalius ir industrijos renginius. Šiemet forume Rygoje pristato tinklaveikos veiklą „Share Your Stories“, skirtą prodiuseriams.

Atrinkti dokumentinį kiną prodiusuojantys industrijos atstovai iš Vokietijos, Švedijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos ir Ukrainos, susitiks su Baltijos šalių prodiuseriais, tarp kurių – prodiuserės iš Lietuvos: Rūta Petronytė ir Ringailė Leščinskienė.

Iniciatyvos dalyviai megs pažintis, aptars bendro dokumentinių projektų vystymo ir gamybos galimybes individualiuose susitikimuose, stebės į forumą atrinktų projektų pristatymus bei dalyvaus kitose tinklaveikos veiklose.

„Traveling Docs: Share Your Stories“ iniciatyva siekiama paskatinti dar platesnį tarpeuropinį bendradarbiavimą dokumentikos srityje.

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata