Visos LKC naujienos

Režisierės Dovilės Šarutytės filmui – Transilvanijos kino festivalio apdovanojimas

2022 birželio 28 d.

Tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje specialų žiuri prizą pelnė režisierės Dovilės Šarutytės debiutinis filmas „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“. Tai pirmas kartas, kai lietuvių kūrėjų darbas yra apdovanojamas šiuo prestižiniu prizu svarbiausiame – debiutiniams kino filmams skirtame Rumunijos kino festivalyje.

Transilvanijos kino festivalis yra pirmasis tarptautinis vaidybinių filmų festivalis Rumunijoje, nuo 2002 m. kasmet rengiamas istorinėje Transilvanijos sostinėje.

Nepriklausomo kino platforma „IndieWire“ šį festivalį yra įtraukusi į 50 geriausių pasaulio kino festivalių sąrašą.

„Man patinka rumunų kinas. Todėl tai, kad šios šalies kino festivalis atrinko mūsų filmą į konkursinę programą, man jau buvo didelis įvertinimas. Jaudino ir akistata su žiūrovu – ilgai lauktas grįžtamasis ryšys. Žinoma, džiugino ir pilnos salės. Kūrybinis kelias yra kalvotas, pilnas abejonių. Apdovanojimas – man svarbus pasiekimas – skatina kurti toliau, nenuklysti“, – atsiėmusi apdovanojimą kalbėjo D. Šarutytė.

Filmas „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ – tai itin asmeniška pačios režisierės gyvenimo istorija, virtusi kino pasakojimu. Kaip ir jos pagrindinei herojei, Dovilei teko išgyventi tėvo netektį.

Filme režisierė per savo alter ego heroję – taip pat Dovilę, atskleidžia su kuo susiduria neturintys laiko gedėti artimieji, kai jiems tenka skubiai organizuoti atsisveikinimą. Filmo herojė, norėdama įgyvendinti šią užduotį tobulai, rūpinasi kiekviena renginio detale, tačiau pakliūna į vis kurioziškesnes situacijas.

Kino festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojas Andrei Tănăsescu yra rašęs, kad režisierei D. Šarutytei filme pavyksta įgyvendinti sunkią užduotį – išreikšti begalinę gedulo širdgėlą ir kartu užkloti ją jausmingu empatijos šešėliu: „Kaip tiesiai įvardyta pavadinime, „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ yra būtent tai – nepagražintas, tikrų emocijų vedamas siekis priimti praradimo neišvengiamybę, skausmą ir komišką gyvenimo absurdą, kartu ieškant paguodos ir savivokos gyvenimą patvirtinančiuose nostalgiškuose prisiminimuose.“

Po filmo pristatymo, drauge su režisiere atsiėmusi apdovanojimą, filmo prodiuserė Uljana Kim džiaugėsi, kad filmo kelionė klostosi taip sėkmingai.

„Filmas jau buvo pristatytas Stambulo kino festivalyje, Tarptautiniame Prahos kino festivalyje „Febiofest“, Rivjeros kino festivalyje, Tarptautiniame moterų kino festivalyje Ankaroje „Flying Broom“. Po Transilvanijos, Dovilė yra pakviesta filmą pristatyti Tarptautiniame Valensijos kino festivalyje „Cinema Jove“ konkursinėje programoje ir iš karto po to Torunės tarptautiniame kino festivalyje „Tofifest“ – taip pat konkursinėje programoje. Liepos viduryje Dovilė susitiks su žiūrovais Serbijoje, Europos kino festivalyje Palić. Toks susidomėjimas lietuvių autorės darbu ir džiuginantis, ir svarbus,“ – sako U. Kim.

Režisierės D. Šarutytės filmografijoje – du „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus pelnę filmai: „Aš tave žinau“ ir „Nesiseka šiandien“.

Naujausio režisierės filmas „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, debiutinių ilgametražių filmų konkursinėje programoje, o Lietuvos kino teatrų žiūrovams filmas bus pristatytas jau šį rudenį.

Edvino Pukštos nuotr.

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata