Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Prasideda „Less Is More“ (LIM) scenarijaus vystymo dirbtuvės

2022 gruodžio 5 d.

Šiandien Vilniuje prasidėjo „Less Is More“ (LIM) scenarijaus vystymo dirbtuvės, į kurias buvo atrinkta dešimt scenaristų bei režisierių. 

Šių mokymų metu siekiama padėti kūrėjams vystyti turimus filmų scenarijaus projektus. Dėmesys skiriamas projektams ankstyvoje kūrybinėje stadijoje, juos tobulinant naudojant dėstytojų istorijos kūrimo metodus. 

Šešių dienų mokymus ves du LIM scenarijaus rašymo konsultantai: Ralitza Petrova (Bulgarija) ir Simão Cayatte (Portugalija).

Ralitza Petrova studijavo kino ir video meną Londono menų universitete, vėliau – režisūrą JK Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje (NFTS). Jos trumpametražiai filmai pelnė platų pripažinimą kino festivaliuose, įskaitant Kanus, Berlyną ir Lokarną, taip pat buvo rodomi įvairiose meno erdvėse, tokiose kaip Tate Modern muziejuje Londone ir Pompidou centre Paryžiuje. 

2016 m. pilnametražis režisierės debiutas GODLESS įvyko Lokarno kino festivalyje, kuriame jis pelnė keturis apdovanojimus, tarp jų – „Auksinį leopardą“ už geriausią filmą. Nuo tada filmas laimėjo 27 apdovanojimus ir buvo nominuotas Europos kino akademijos Prix FIPRESCI.

Antrasis konsultantas – Lisabonoje gimęs Simão Cayatte, dirbantis aktoriumi, rašytoju bei režisieriumi. Jis baigė teatro meno bakalauro studijas Goldsmiths universitete Londone, o vėliau įgijo kino magistro laipsnį Kolumbijos universiteto menų mokykloje Niujorke. Būdamas Niujorke jis taip pat dirbo scenarijaus kūrimo stažuotoju Darreno Aronofskio kompanijoje „Protozoa Pictures“.

Pirmasis jo, kaip rašytojo/režisieriaus, trumpametražis filmas „A Viagem“ („Kelionė“) 2011 m. buvo atrinktas rodyti Kanų kino festivalyje. Naujausią jo trumpametražį filmą „Menina“ („Jaunoji ponia“) Prancūzijos akademija „Les Césars“ išrinko kaip vieną geriausių 2017 m. Europos trumpametražių filmų. Jis yra daugelio TV laidų autorius Portugalijoje ir neseniai režisavo 8 serijų TV serialą „Vanda“.

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata