Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Pelno mokesčio lengvata filmų gamybai pratęsta iki 2028-ųjų pabaigos

2023 gruodžio 5 d.

Šiandien Seimas pritarė siūlymui pelno mokesčio lengvatą pratęsti dar penkeriems metams iki 2028 m. gruodžio 31 dienos. Už balsavo 99, prieš – trys, o 20 parlamentarų susilaikė.

2022-iais filmų gamintojai pasinaudoję lengvata iš Lietuvos įmonių surinko daugiau nei 17,8 mln. eurų lėšų – 18 proc. daugiau nei 2021 metais. Tai didžiausia gauta suma per visą lengvatos veikimo laikotarpį. Pernai finansuoti net 85 nauji lengvata pasinaudoję filmai: 63 nacionalinių, 13 užsienio ir devyni bendros gamybos kino projektai.

„Tapome patrauklesni specifinėse veiklose, ypač kino pramonei, kuri padarė didelį šuolį ir pritraukė papildomų investicijų. Nors ši lengvata vieniems metams kainuoja apie 17 mln. eurų, bet per tą laikotarpį iš papildomų šaltinių yra pritraukta apie 50 mln. eurų filmų industrijai – kino pramonė ir atvykstantys kūrėjai Lietuvoje palieka ir išleidžia pinigus čia kurdami, įgyvendinami savo projektus,“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Atnaujintos pelno mokesčio įstatymo kino lengvatos nuostatos įsigalioja 2024 m. sausio 1 d. Jos bus taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2024 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokestį.

 

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata