Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Mokiniai kviečiami gilintis į tapatybės ir kitoniškumo klausimus kino pagalba

2023 liepos 11 d.

Lietuvos kino centro įgyvendinamos edukacinės platformos „Kino ugdymo bazė“ (KEUB) filmų sąrašą papildo režisieriaus Romo Zabarausko filmas „Advokatas“ (2020). 11 – 12 klasių mokiniai kviečiami nagrinėti kitoniškumą, tapatybę, meilę bei vienišumą.

Režisieriaus filmas kviečia gilintis į vis dar visuomenėje diskusijas keliančias temas pasakodamas lietuvio advokato Mariaus (vaid. E. Kvoesčiauskas) ir siro pabėgelio Ali (D. Yildiz) santykių istoriją. 

Marius – sėkmingas ir charizmatiškas advokatas, laisvalaikiu leidžiantis laiką su savo draugais, priklausančiais LGBT+ bendruomenei, tačiau jo gyvenimą supurto ir netikėta žinia – miršta jo tėtis ir šio įvykio epicentre prasideda Mariaus pasikeitimai, kurių išraiška – kelionė į Belgradą, kur laukia susitikimas su Ali.

Pasak režisieriaus, filmo siekis – parodyti, jog žmones pirmiausia turime matyt kaip žmones, o ne herojus ar aukas. R. Zabarausko teigimu nuolatinis pabėgėlių ir kitų pažeidžiamų grupių laikymas aukomis gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Apie kino ugdymo bazę

Kviesdamas į pasaulį pažvelgti kitaip, KEUB projektas skatina tyrinėti įvairių disciplinų mokomuosius dalykus per daugeliui lengvai prieinamą kino mediumą. Projektas taip pat skatina mokinių domėjimąsi lietuvių kūryba, o mokytojams siūlo informacijos šaltinį, papildantį mokymo procesą vizualine medžiaga.

Nuo legendinių kino klasikų ir naujesnių kūrinių, formuojančių dabartinio lietuviško kino sampratą, iki animacijos mažiausiems – kino ugdymo platformoje sau tinkamą filmą ras kiekvienas. Filmai svetainėje suskirstyti pagal klases bei turi jiems paruoštą metodinę medžiagą su papildomais šaltiniais bei užduotimis mokiniams.

KEUB platformos naudojimas mokytojams – nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.keub.lt/ 

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata