Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Mokiniai kviečiami diskutuoti apie emigraciją bei šeimos santykius

2023 kovo 9 d.

Lietuvos kino centro įgyvendinamos edukacinės platformos „Kino ugdymo bazė“ (KEUB) filmų sąrašą papildo Linos Lužytės filmas „Pilis“ (2020). 9 – 12 klasių mokiniai kviečiami nagrinėti žmogaus gebėjimus siekti savo tikslų, emigracijos reiškinį , šeimos santykius bei svajones. 

Antrajame Linos Lužytės ilgametražiame vaidybiniame filme „Pils“ pasakojama apie tris moteris: trylikametę Moniką, jos mamą Jolantą ir močiutę, kurios dėl materialinio nepritekliaus iš Lietuvos emigruoja į Airiją. 

Nors Lina Lužytė filmo scenarijų rašė išvykusi į Mianmarą ir labai domėjosi emigrantų gyvenimu, emigracija „Pilyje“ tapo svarbia, bet ne pagrindine filmo tema. Besiplėtojant dinamiškiems filmo įvykiams ir veikėjų tarpusavio santykiams, žiūrovo dėmesys filme sutelkiamas į trijų skirtingų kartų moterų asmenybes. 

Filmas kviečia mokytojus ir mokinius giliau įsigilinti bei nagrinėti svarbias temas kaip tarpasmeniniai šeimos bei kartų santykiai, tautiškumas, nostalgija, svajonės bei jų sąsaja su realybe. 

Apie kino ugdymo bazę

Kviesdamas į pasaulį pažvelgti kitaip, KEUB projektas skatina tyrinėti įvairių disciplinų mokomuosius dalykus per daugeliui lengvai prieinamą kino mediumą. Projektas taip pat skatina mokinių domėjimąsi lietuvių kūryba, o mokytojams siūlo informacijos šaltinį, papildantį mokymo procesą vizualine medžiaga.

Nuo legendinių kino klasikų ir naujesnių kūrinių, formuojančių dabartinio lietuviško kino sampratą, iki animacijos mažiausiems – kino ugdymo platformoje sau tinkamą filmą ras kiekvienas. Filmai svetainėje suskirstyti pagal klases bei turi jiems paruoštą metodinę medžiagą su papildomais šaltiniais bei užduotimis mokiniams.

KEUB platformos naudojimas mokytojams – nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.keub.lt/ 

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata