Visos MEDIA naujienos

MEDIA „Marché du Film“ mugėje

2020 birželio 19 d.

Dėl koronaviruso pandemijos 73-iasis Kanų kino festivalis šiemet buvo atšauktas, tačiau didžiausia pasaulyje kino mugė Marché du Film persikelia į virtualią erdvę ir vyks birželio 22–26 d.

 

„Kūrybiškos Europos“ paprogramė MEDIA visuomet buvo aktyvi įvairių Europos kino festivaliuose bei mugių dalyvė ir rėmėja. Ne išimtis – ir Kanų kino festivalis, pritraukiantis svarbiausius industrijos atstovus. Siekdama paremti industriją ir suteikti galimybę palaikyti ryšius su suinteresuotais subjektais, MEDIA šiemet tradiciškai prisideda ir prie Marché du Film.

Virtualus MEDIA stendas

Nuo pat 1991 m., Europos Komisija organizuoja MEDIA stendą Marché du Film mugėje. Dar vadinamas „Europos namais“, bėgant metams jis išaugo į itin svarbią erdvę Europos kūrybinės industrijai – ten rengiamos diskusijos, susitikimai ir tinklaveiklos renginiai su Europos profesionalais, pristatoma Europos audiovizualinio sektoriaus politika.

Šiais metais MEDIA stendas organizuojamas virtualioje mugės platformoje. Jis bus pasiekiamas akredituotiems Marché du Filmdalyviams, ir, kaip visada, konsultuos audiovizualinio sektoriaus atstovus apie MEDIA finansavimo galimybes bei teiks informaciją apie „Kūrybiškos Europos“ veiklas festivalio metu.

MEDIA renginiai

Nuo birželio 22 iki 26 d. MEDIA rengs virtualius susitikimus, renginius ir pristatymus, kuriuose dėmesys bus sutelkiamas į COVID-19 krizę ir jos padarinius industrijai.

Europos kino forumas: pirmadienį, birželio 22 d., 16 val. (Briuselio laiku)
Konferencijoje bus bandoma įvertinti dabartinę situaciją, kartu sukurti bendrą audiovizualinės ekosistemos viziją ir nuspręsti, kaip ją sustiprinti bei diskutuoti, kokį vaidmuo šioje naujoje padėtyje tenka Europos Sąjungai. Diskusijos dalyviai: Pierre Lescure (Kanų kino festivalio prezidentas), eurokomisaras Thierry Bretonas ir Europos parlamento narė Sabine Verheven.

Tiesioginiai pristatymai: MEDIA stendo organizuojami tiesioginiai pristatymai vyks MEDIA stende, bet bus transliuojami ir socialiniais tinklais, taip prieinami plačiajai visuomenei. Kiekvieną dieną nuo birželio 23 iki 26 d., 17 val. (Briuselio laiku) industrijos profesionalai kalbės apie savo patirtį ir dalinsis patarimais, kaip jie kovoja su krize, ypač kino festivalių, mugių, filmų premjerų ir finansavimo klausimais.

„MEDIA meet Tech Conference“: bendradarbiaujant su NEXT – labiausiai inovatyvia Kanų kino mugės dalimi, MEDIA ieškos būdų, kaip susieti naujausius technologinius pasiekimus su audiovizualine industrija. Birželio 24 d., 12 val. (Briuselio laiku) konferencija suburs Europos startuolius, verslo akseleratorius, finansuotojus ir rizikos kapitalo teikėjus.

Greitieji susitikimai – susitik su savo MEDIA draugais!

Siekdama skatinti bendradarbiavimą tarp MEDIA finansuotų projektų, Europos Komisija surengs susitikimus tarp 130 MEDIA paramos gavėjų, taip suteikdama galimybę jiems aptarti juos dominančius projektus ir galimą bendradarbiavimą.

MEDIA paremti filmai pagrindinėje Kanų kino festivalio programoje

Nors festivalis šiemet ir neįvyks, norime pasidžiaugti MEDIA paremtais filmais, kurie buvo atrinkti į Kanų kino festivalio pagrindinę ir paralelines programas:

• „Druk“ („Another Round“), rež. Thomas Vinterbergas, Danija (60 tūkst. eurų parama vystymui);
• „Sweat“, rež. Magnus Von Horn, Švedija (40 tūkst. eurų parama vystymui);
• „Enfant Terrible“, rež. Oskar Roehler, Vokietija (40 tūkst. eurų paramą vystymui);
• „Un Trioumphe“ („The Big Hit“), rež. Emmanuel Courcol, Prancūzija (60 tūkst. eurų paramą vystymui);
• „Flee“, rež. Jonas Poher Rasmussen, Danija (300 tūkst. eurų parama per TV programavimo schemą).

Daugiau MEDIA naujienų

Visos MEDIA naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata