Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Lietuvos kino centro atstovai dalyvavo diskusijoje apie nacionalines filmotekas

2023 rugsėjo 12 d.

Alekso Gilaičio nuotrauka.

Praėjusią savaitę Lietuvos kino centro atstovai susitiko su Tarptautinių filmų archyvo federacijos (FIAF) generaliniu sekretoriumi Tiago Baptista ir Mikko Kuutti, Suomijos audiovizualinio instituto filmų archyvavimo ir skaitmeninimo direktoriaus pavaduotoju bei Europos sinematekų asociacijos (ACE) generaliniu sekretoriumi. 

Susitikimo metu buvo aptarti aktyviai veikiančių Europos nacionalinių filmotekų pavyzdžiai, jų steigimo istorija ir vyraujanti problematika kino paveldo restauravimo, saugojimo bei pristatymo visuomenei srityse. Taip pat buvo kalbėta ir apie Lietuvoje steigiamos Nacionalinės filmotekos projektą bei regioninės filmotekos buvusiame kino teatre „Naglis“ Palangoje steigimą. Numatoma, kad čia veiks Lietuvos kino centro padalinys, kuriame planuojama rodyti filmus, vykdyti edukacines veiklas, bus sudarytos sąlygos audiovizulainio archyvo prieigai  ir kt.

Šių metų balandžio 26 d. Vyriausybė pritarė siūlymui perduoti Lietuvos kino centrui patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti UAB „Lietuvos kinas“ turtą. Palangoje esantis kino teatras „Naglis“ ir Vilniuje, Ozo gatvėje, esantys pastatai, kartu su ten šiuo metu saugomu dideliu audiovizualiniu archyvu ateityje taps Nacionalinės filmotekos dalimi.

Tiago Baptista ir Mikko Kuutti Lietuvoje svečiavosi ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ kvietimu. 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata