Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Lietuviškų kino projektų sėkmė San Sebastiano kino festivalio forume

2023 spalio 3 d.

Pasibaigęs San Sebastiano kino festivalis buvo sėkmingas dviems lietuvių vystomiems kino projektams. Dokumentinio kino idėjų forume filmo projektas "La Pietà", kurį kuria studija “Nominum” kartu su “SUICAfilms” (Ispanija) ir “AXfilms” (Islandija) gavo "Fipadox" prizą, o filmo projektas "Gruodis", kurį prodiusuoja kino kompanija “Just a moment” su “Telemark” (Lenkija), apdovanotas Dogwoof prizu.

Kaip sakė "La Pietà" koprodiuseris ir scenarijaus bendraautorius Arūnas Matelis, dalyvavęs renginyje -"būti atrinktiems ir pristatyti filmo idėją San Sebastiano forume - jau buvo dovana, o prizas - daugiau nei galima buvo tikėtis. Nes filmo idėja, scenarijus dar vystomas, dar tik įsibėgėja. Iš kitų projektų mūsų "La Pietà" išsiskyrė sukauptumu, tylumu ir ypatingu vizualumu, nors čia glūdi fundamentali aktualija ir nerimas. Kaip sako ir pavadinimas "La Pietà". Dėmesys ir prizas tokio lygio festivalyje suteikia daug privalumų toliau ieškant finansavimo filmo kūrimui".

"La Pietà" – tai kelionė laiku ir per ledą. Ledą, kuriame glūdi šimtmečių istorija ir kuris tirpsta prieš mūsų akis. 1910 metais 7 broliai atsiskyrė nuo pasaulio savo ūkyje didžiausio Europos ledyno papėdėje. Jie visą savo gyvenimą paskyrė supančio ledyno tyrinėjimui dar tada, kai apie atšilimą niekas nekalbėjo. Po šimto metų jų balsas skamba kaip įspėjimas.

“La Pietà" jau ketvirtas filmas, kurį studija “Nominum” ir Arūnas Matelis kuria su ispanų kompanija “SUICAfilms” ir jos režisieriais bei prodiuseriais Rafa Moles ir Pepe Andreu. Prieš tai buvo “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”, “Omarų sriuba” ir šiuo metu po pasaulio festivalius keliaujantis ir spalio mėnesį Lietuvoje pasirodysiantis filmas “Domingo Domingo”.

San Sebastiano kino festivalis kartu su Kanais, Venecija ir Berlynu sudaro svarbiausių kino festivalių ketvertuką. Projekto pristatymą San Sebastiano forume dalinai rėmė Lietuvos kino centras.

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata