Visos LKC naujienos

Lietuviškam animaciniam filmui – tarptautinių festivalių prizai

2022 birželio 16 d.

Birželio 11-13 d. Airijoje vykusiame Nenaho vaikų filmų festivalyje (Nenagh Children’s Film Festival) trumpametražis animacinis filmas „KATU KATU“ buvo apdovanotas inovatyviausio filmo prizu (Most Innovative Short). Šis apdovanojimas skiriamas filmams, kurie sukurti naudojant naujas ir inovatyvias animacijos ir pasakojimo technikas, perteikiant istoriją išskirtiniu kampu. „Žiuri sužavėjo animacijos ir gyvo veiksmo jungtis hibridiniame trumpametražiame filme. Jiems sunku buvo įsivaizduoti, kiek kantrybės reikėjo jį kuriant”- teigiama festivalio komentare.

Prodiuserinės kompanijos ‚,Era film“ sukurtas trumpametražis „KATU KATU“ 2021 m. buvo finansuotas Lietuvos kino Centro (LKC). Tai vaikams nuo trejų metų skirtas filmukas, kurį taip pat mielai žiūri ir kartu su vaikais aptarinėja tėvai, seneliai ir pedagogai. Filmuko temą nulėmė rašytojo Kobi Yamada pasisakymas: „Sek savo svajones, jos žino kelią“. Pagrindinis personažas – storuliukas Vikšrelis – norėtų skraidyti, bet pirmieji bandymai pakilti į orą baigiasi skaudžiu žnektelėjimu žemėn. Jo draugas – raudonų siūlų kamuoliukas – ne tik puoselėja nerangaus draugo svajonę skraidyti, bet ir rodo jam kelia į ten, kur Vikšrelio svajonei lemta išsipildyti. Neišskiriamų bičiulių draugystė apvainikuojama spalvingu stebuklu.

Meksikoje vykusiame FAUNA Tepoztlán Animal Festival „KATU KATU“ buvo apdovanotas Domingo prizu, kaip geriausias katinų filmas.

„KATU KATU“ tarptautinė premjera įvyko 2021 m. spalio mėn. Briuselyje vykusiame Filem’On festivalyje (International Film Festival for Young Audiences, Brussels). Festivalis savo publikai filmą pristatė taip: „Nuostabus kačiukų gyvo vaizdo ir animuotų piešinių derinys, kuriame vilnos kamuoliukas padeda vikšreliui pavirsti nuostabiu drugeliu! Pabuskite ir pasiduokite šio stebuklingo kino perliuko įkvėpimui!“ Šiame festivalyje vaikai ir paaugliai yra ne tik žiūrovai, bet kartu su kino profesionalais dirba prie festivalio organizavimo, yra žiuri nariai, programų vedėjai, reporteriai. Festivalis per daugelį metų užsiaugino savo nuolatinę publiką, kuri kasmet jo nekantriai laukia.

Filmukas kombinuoja gyvą vaizdą su pieštine animacija. Siužetinę liniją nulemia dokumentinė medžiaga, kurioje žaismingi maži kačiukai žaidžia kieme. Kruopščiai atrinkta ir į logišką seką sujungta dokumentinė filmuota medžiaga padiktavo pieštinių personažų nuotykius. Kačiukai ir animaciniai personažai tarpusavyje bendrauja kaip vaikai – žaidžia, išdykauja, susipyksta, susitaiko ir toliau žaidžia.

Prodiuserė Rasa Miškinytė prieš keletą metų nufilmavo naujai gimusių kačiukų šeimynėlę ir jų nerūpestinga vaikystę ir pasiūlė animacijos režisierei Giedrei Narušytei Boots, filmuotos medžiagos pagrindu sukurti mielą jaukų filmuką ir net serialą.

Filmo kūrybinę komandą papildė kompozitorius Martynas Bialobžeskis, kurio sukurtą nuostabią muziką gyvai atliko Ugnius Dičiūnas (obojus), Jonas Krivickas (gitara) ir Vidas Vekerotas (altas). Muzika šiame filmuke kuria pagrindinę nuotaiką, kadangi jame nėra dialogų. O išradingas Igno Mateikos sukurtas garso dizainas papildo muzikinį takelį. Filmo animacinius personažus sukūrė Giedrė Narušytė Boots ir Urtė Oettinger. Pagrindiniam personažui Vikšreliui gyvybę įkvėpė animatorė Neringa Račkytė-Balčaitienė, o siūlų kamuolį žaismingai animavo Gabrielė Blatrušaitytė-Ramoškienė.

 

Filmo KATU KATU jau dalyvavo festialiuose,  tačiau šis sąrašas pastoviai ilgėja:

2022              Tarptautinis aminacinių filmų festivalis GOLDEN KUKER – SOFIA, Bulgarija 

2022              Mieres Under-60’ Filmų festivalis, Mieres, Ispanija

2022              IBIZACINEFEST ‘22, Ibiza, Ispanija

2022              Nenagh vaikų filmų festivalis, Nenagh, Airija

2022              Martha’s Vineyard Film Festival, JAV

2022              Vaikų trumpų filmų festivalis, Londonas, Jungtinė Karalystė

2022              Corujinha Filmų festivalis, Balneário Camboriú, Brazilija

2022              Glasgo trumpų filmų festivalis, Glasgas, Škotija

2022              FAUNA Tepoztlán Animal Festival, Tepoztlán, Morelos, Mechiko

2022              13-as kasmetinis Providence Vaikų filmų festivalis, JAV

2022              6-as Tarptautinis vaikų filmų festivalis Galicijoje, Santiago de Compostela, Ispanija

2022              ANIMAC,  Lleida, Spain, Ispanija                                  

2022              J.E.F. fetivalis, Antverpenas, Belgija

2021              FilemKing - Tarptautinis filmų festivalis jaunimui, Gentas, Belgija

2021              Filem’On – Tarptautinis filmų festivalis jaunimui, Briuselis, Belgija

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata