Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Kvietimas teikti prašymus Lietuvos „Oskarų“ pretendento atrankai

2023 birželio 19 d.

Lietuvos kino centras kartu su Lietuvos kinematografininkų sąjunga skelbia oficialaus Lietuvos pretendento siekti „Oskarų“ geriausio tarptautinio filmo kategorijoje atranką. Didžiausias pasaulio kino apdovanojimų renginys kitų metų kovą vyks 96 kartą.

Atrankoje gali dalyvauti vaidybiniai, dokumentiniai arba animaciniai filmai ne trumpesni kaip 40 minučių, atitinkantys „Oskarų“ kriterijus, tarp kurių svarbiausi:

  • kūrinio platinimas Lietuvoje pirmą kartą vyko / vyks tarp 2022 m. gruodžio 1 d. ir 2023 m. spalio 31 d., o seansai šalies kino teatrų komerciniame repertuare turi būti rodyti mažiausiai septynias dienas iš eilės;

  • dauguma filmo dialogų (daugiau nei 50%) yra ne anglų kalba;

  • didžioji dalis kūrybinės kontrolės vykdyta lietuvių autorių.

Su visomis „Oskarų“ taisyklėmis galima susipažinti čia.

Prašymus el. paštu k.bitvinskaite@lkc.lt siųsti iki birželio 30 d. (imtinai).

Prie prašymo privaloma pateikti:

  • dokumentus, patvirtinančius įvykusių filmų rodymų pradžios datą ir trukmę;

  • filmo peržiūros nuorodą skirtą lietuviškajam „Oskarų“ komitetui. 

Svarbu: 

  • Prašymus teikti gali ir kompanijos, kurios dar tik ketina platinti filmus iki šių metų spalio 31 d. bei atitinka „Oskarų“ keliamus reikalavimus. Šių filmų prodiuseriai turi pateikti atitiktį įrodančius dokumentus.

  • Vertinant filmo atitikimą kriterijams, gali būti prašoma pateikti papildomą informaciją.

Apie vertinimo komitetą

Lietuvos Kinematografininkų sąjungos patikėtinių taryboje (kurią sudaro 9 pagrindinių kino profesijų gildijų vadovai -"patikėtiniai" ) posėdžio metu yra siūlomos 5 kandidatūros iš LKS gildijų, jos apsvarstomos, atrenkamos, toliau derinama su kandidatais. Dviejų komisijos narių kandidatūrų  prašoma pateikti iš kitų organizacijų - Aktorių gildijos bei Nepriklausomų Prodiuserių Asociacijos (NPA ), nepaisant to, kad LKS pati turi aktorių gildiją ir kino darbuotojų gildiją, kurioje yra prodiuserių. Balsavimo būdu LKS patikėtiniai turi patvirtinti, ar sutinka dėl visų išrinktų  7 komisijos narių. Jei taip, skelbiamas patvirtintas Oskarų atrankos komisijos sąrašas. Toliau LKS administracija atrinktų komisijos narių apklausia, ką siūlo iš savo tarpo būti komisijos pirmininku. Iškėlus kandidatą/us vykdomas balsavimas, šiais metais apklausos būdu. Patikėtinių posėdis dėl kandidatų ir pirmininko rinkimai yra protokoluojami.

Lietuviškasis „Oskarų“ komitetas filmą, pretenduosiantį varžytis dėl „Oskarų“ geriausio tarptautinio filmo kategorijoje, planuoja paskelbti liepos mėnesį.

JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ premijų įteikimo 96-oji ceremonija vyks 2024 m. kovo 10 d.

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata