Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Kino bendruomenę suvienijęs „e-Meeting Point – Vilnius“ paskelbė geriausius filmų projektus

2021 balandžio 19 d.

Praėjusią savaitę virtualaus renginio metu apdovanoti geriausi didžiausio Lietuvoje tarptautinio kino industrijos renginio „e-Meeting Point – Vilnius“ („e-MPV“) projektai. Balandžio 14–16 dienomis daugiau nei 300 kino bendruomenės narių iš viso pasaulio suvienijęs Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ renginys siekė įkvėpti ir motyvuoti karantino paveiktus filmų kūrėjus.

Pasak „e-MPV“ vadovės Alessandros Pastore, kiekvieno renginio pabaigoje visuomet apima susimaišęs laimės ir vienišumo jausmas, o šiuo sudėtingu laikotarpiu tai juntama dar stipriau. „Dėkojame partneriams, renginio dalyviams, projektus pristačiusiems kino bendruomenės nariams – dėl aktyvaus visų dalyvavimo renginys pavyko puikiai ir noras pamatyti jus gyvai 2022 metais dar labiau sustiprėjo. Tikiuosi, kad kitais metais susitiksime Lietuvoje“, – sako A. Pastore.

„Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška pažymi, kad „e-MPV“ ypač svarbus visai Lietuvos kino industrijai, nes leidžia Lietuvai tapti svarbia Europos kino žemėlapio dalimi bei padeda kino talentams ir jų kino projektams būti pastebėtiems didžiųjų kino festivalių programų sudarytojų, kino platintojų, prodiuserių bei prekybos agentų.

Jau ne pirmus metus vykstantis „e-MPV“ siekia sukurti galimybes bendradarbiauti skirtingiems Europos makroregionams: nuo Baltijos šalių iki Europos pietryčių, nuo Kaukazo iki Vakarų Europos. Šiemet „e-MPV“ skyrė dėmesį didesniam projektų skaičiui, o kino industrijos profesionalai turėjo galimybę pamatyti daugiau filmų seansų bei atrasti daugiau naujų projektų.

Įvertinti geriausi filmų projektai

Pagrindinėje renginio sesijoje „Coming Soon“ buvo pristatyti net 25 debiutiniai Europos vaidybinio ir dokumentinio kino projektai – pirmi ar antri kūrėjų ilgametražiai filmai, kurie atstovavo 23 šalis. Pagrindinį  „e-MPV“ 5 000 eurų prizą, kurį įsteigė Lietuvos kino centras, laimėjo turkų režisierius ir prodiuseris Miraç Atabey ir jo būsimas filmas „A hero of our time“.

Net 10 kino projektų pristatė Lietuvos kino kūrėjai. Vienam iš jų atiteko 1 000 eurų vertės AVAKA prizas, skirtas geriausiam lietuviško filmo projektui. Juo išrinktas režisierės Dovilės Šarutytės filmas „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ (prod. Uljana Kim).

Geriausio dokumentinio projekto „Aurrora‘s sunrise“ režisierei Inna Sahakyan iš Armėnijos atiteko nemokama akreditacija į 2021 metų tarptautinį kino industrijos renginį „Sunny Side of the Doc“, o filmo prodiuseris Vardan Hovhannisyan pelnė „Producers Network“ apdovanojimą – nemokamą  akreditaciją į Kanų festivalio „Marché du Film Producers Network“ renginį. Tokį patį prizą pelnė ir filmo „A dying showgirl and her son in space“ prodiuserė Elina Bennett.

Pagrindinius „e-MPV“ nugalėtojus šiemet rinko tarptautinė kino industrijos profesionalų žiuri: Busano kino festivalio programos sudarytoja Karen Park, „Intramovies“ pardavimo agentas Marco Valeria ir prodiuserė Mina Mileva.

Prizai talentams

Net 20 būsimųjų kino talentų iš Baltijos šalių, Moldovos, Makedonijos, Bulgarijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Kazachstano, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Armėnijos ir Uzbekistano pristatė savo idėjas parengiamosiose sesijose su industrijos ekspertais – „Talentų lizde“.

Nemokamas akreditacijas į 2021 m. „Torino Short Film Market“ laimėjo Bojana Babić iš Estijos ir Toma Selivanova iš Rusijos, o „Baltic Pitching Forum“ akreditaciją pelnė Yanina Rashchynskaya iš Baltarusijos.

Be minėtų virtualių renginių Baltijos šalių kino platintojams buvo skirtas renginys „Innovation Day Lab“, sukurtas bendradarbiaujant su „Europa Cinemas“. Į „e-MPV“ programą įtrauktos ir „Talks on Tomorrow“ – specializuotosios diskusijos ir pristatymai, skirti anonsams montuoti, rinkodarai, repertuariniam filmų platinimui ir kitoms su kino industrija susijusioms temoms.

Parodyti naujausi žinomų Lietuvos režisierių filmai

Festivalių programų sudarytojamsprekybos agentams ir filmų platintojams buvo išskirtinė proga pamatyti naujausius žinomų Lietuvos režisierių filmus. Specialioje „Industry Screening“ platformoje parodyti šiuo metu Baltijos šalyse kuriami 4 vaidybiniai ir 4 dokumentiniai filmai, kurių premjeros planuojamos ar numatytos 2021 m. ar 2022 m. pradžioje.

Kino industrijos profesionalai galėjo išvysti naujausius žinomų Lietuvos režisierių filmus: Algimanto Puipos Sinefilija“ ir Manto Kvedaravičiaus „Prologos“. Taip pat buvo parodytas ir šiuo metu režisieriaus Andriaus Lekavičiaus kuriamas dokumentinis filmas „Kernagis“ apie maestro Vytautą Kernagį bei Ramunės Rakauskaitės filmas „Grįžti iš New York“.

2021 metų „e-Meeting Point – Vilnius“ partneriai: „Eurimages“, „Europa Cinemas“, „MAIA Workshops“, „Torino Short Film Market“, „When East Meets West“, „MIDPOINT Institute“, „Sunny Side of the Doc“, „T-Port“, Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum“.  

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, GO Vilnius, Vilniaus kino biuras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Kūrybiškos Europos biuro Lietuvoje MEDIA skyrius. „e-Meeting Point – Vilnius“ yra nepriklausoma privati iniciatyva.  

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata