Visos LKC naujienos

Kanuose – prizas debiutiniam vaidybiniam Vytauto Katkaus filmo projektui „Svečias“

2022 gegužės 23 d.

Lietuvių režisieriaus Vytauto Katkaus debiutinio vaidybinio filmo projektas „Svečias“ (prod. Marija Razgutė, „M-Films“) Kanų kino  festivalio metu laimėjo „Next Stop“ apdovanojimą „La Semaine de la Critique“ programoje. Tai jaunus ir talentingus režisierius remianti programa, skirta trumpametražių filmų kūrėjams planuojantiems kurti debiutinius vaidybinius ilgametražius filmus.

Nuo 2014 m. veikiančios programos žiuri, sudaryta iš trijų kino industrijos profesionalų, kasmet vieną iš dalyvaujančių režisierių apdovanoja pagrindiniu „Next Step“ prizu ir 5 000 eurų premija už perspektyviausią vaidybinį projektą.

Šiais metais Kanuose dėmesio nestokoja ir kitas V. Katkaus darbas. Trumpametražis jo filmas „Uogos“ kartu su kitais 8 kūriniais iš viso pasaulio varžosi pagrindinėje Kanų kino festivalio trumpametražių filmų konkursinėje programoje.

Tai jau antrasis režisieriaus prisistatymas šiame prestižiniame festivalyje, ankstesnis jo trumpasis filmas „Kolektyviniai sodai“ (2019) tapo pirmuoju lietuvių filmu, dalyvavusiu Kanų „Kritikų savaitės“ programoje. Dar vieno jo trumpametražio filmo „Miegamasis rajonas“ (2020) premjera įvyko Venecijos kino festivalio programoje „Horizontai“.

Vytautas Katkus taip pat yra vienas talentingiausių Lietuvos operatorių, kurio filmografijoje jau susikaupė per 30 trumpo ir ilgo metro filmų, tarp kurių – „Animus Animalis. Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ (rež. Aistė Žegulytė). „Techno, Mama“ (rež. Saulius Baradinskas) ir kt.

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata