Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Jaunieji kritikai Lietuvoje rinko geriausią Europos filmą jaunuoliams

2022 lapkričio 17 d.

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 12 dieną, vykusioje „Jaunojo žiūrovo kino dienoje“ jaunieji kritikai žiūrėjo tris filmus, atrinktus Europos kino akademijos žiuri bei sprendė, kam atiteks geriausio Europos filmo jaunuoliams prizas. 

Šiemet Lietuvoje jaunieji žiūrovai gyvam renginiui rinkosi Vilniuje bei Kaune, taip pat galėjo filmus žiūrėti ir nuotoliniu būdu. Iš viso šiemet „Jaunojo žiūrovo kino dienoje“ Lietuvoje dalyvavo virš 140 jaunuolių tarp 12 ir 14 metų. 

Jaunajai žiuri buvo patikėta apsispręsti tarp trijų filmų. Pirmasis rodytas filmas – jautri dokumentika „Gyvūnas“ (rež. Cyril Dion, Prancūzija, 2021 m.), pasakojanti, kaip paaugliai Bela ir Vipulanas keliauja į susitikimus su mokslininkais ir aktyvistais visame pasaulyje, ieškodami kito būdo, kaip gyventi kartu su kitomis rūšimis – ne kaip plėšrūnams, o kaip bendraturčiams.

Antrasis rodytas filmas – „Svajonės yra kaip laukiniai tigrai“ (rež. Lars Montag, Vokietija, 2021 m.). Istorija pasakoja apie dvylikametį Randžį iš Mumbajaus, kuris trokšta stovėti priešais kamerą su savo herojumi, Indijos superžvaigžde Amiru Rošanu. Tačiau jo didysis troškimas atrodo nepasiekiamas, kai tėvai nusprendžia emigruoti į tolimąją Vokietiją.

Trečiasis filmas, atiduotas jaunosios žiuri verdiktui – „Komedijos karalienė“ (rež. Sanna Lenken, Švedija, 2022 m.), pasakojantis apie 13-metę Sašą, kuri nusprendė tapti komike. Labiausiai ji nori prajuokinti savo tėvą, kuris verkia duše, kai galvoja, kad niekas jo negirdi.

Peržiūrėję visus tris filmus, jaunieji Lietuvos kritikai nusprendė, jog geriausio filmo titulo nusipelno filmas „Komedijos karalienė“. Antrą vietą užėmė „Svajonės yra kaip laukiniai tigrai“, o trečioje vietoje liko „Gyvūnas“. 

Balsavimas dėl geriausio europietiško filmo jaunuoliams vyko visoje Europoje ir lapkričio 13 dieną geriausiu filmu išrinktas kūrinys buvo apdovanotas ceremonijoje. Šįsyk Europos jaunuolių balsas nesutapo su lietuviškuoju žiuri. Susumavus visus balsus geriausiu Europos filmu jaunuoliams buvo apdovanotas dokumentinis filmas „Gyvūnas“.

„Jaunojo žiūrovo kino diena“ yra Europos kino akademijos renginys, vykstantis nuo 2010 metų. 

 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata