Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Įsigaliojo Valstybių susitarimas tarp Lietuvos ir Izraelio dėl bendros kino filmų gamybos

2023 rugpjūčio 3 d.

Svarbi žinia Lietuvos kino kūrėjams – įsigaliojo praeitų metų pradžioje pasirašytas Valstybių susitarimas tarp Lietuvos ir Izraelio dėl bendros kino filmų gamybos. 

Lietuvos ir Izraelio Vyriausybių susitarimas suteikia palankesnes galimybes abiejų šalių filmų gamintojams gauti valstybinį projektinį finansavimą. Taip pat šiuo susitarimu bus išplėstos bendradarbiavimo galimybės, suteiksiančios pagrindą platesniems filmų pristatymams.

„Džiaugiamės, jog atsiveria naujos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Izraelio kūrėjų. Izraelis dabar laikomas tinkamu partneriu, atitinkančiu Europos Tarybos konvencijos dėl bendros filmų gamybos narių reikalavimus, todėl šis susitarimas atveria kelius bendros gamybos projektams tarp dviejų šalių, norint gauti valstybinį finansavimą,” – teigia Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius. 

Susitarimas su Izraeliu dėl bendros kino filmų gamybos – antrasis tokio pobūdžio susitarimas, kurį yra pasirašiusi Lietuva. Pirmasis pasirašytas su Prancūzija 2015 m.

 

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata