Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Berlinalės metu pradėta nauja europinė iniciatyva remti Ukrainos kiną

2023 kovo 6 d.

Europos kino agentūrų direktorių asociacijos (EFAD) nariai, tarp jų ir Lietuvos kino centras, praneša, kad po invazijos į Ukrainą solidarizuojasi su jos žmonėmis ir reiškia jiems palaikymą kviesdami teikti paraiškas Ukrainos kino fondo finansavimui gauti.

Po kelių mėnesių pasirengimo EFAD, kino fondai ir kultūros ministerijos iš 13 šalių, dalyvaujant kultūros ministrams Claudia Roth (Vokietija), Rima Abdul-Malak (Prancūzija) ir Sam Tanson (Liuksemburgas), 73-iojo Berlyno kino festivalio metu pradėjo Europos Ukrainos filmų solidarumo fondą.

Pagrindinės EFAD asociacijos vertybės – ginti demokratiją, saviraiškos ir kūrybos laisvę, taip pat pagarbą žmogaus teisėms. Kiekvienam iš šių principų Ukrainoje šiuo metu gresia pavojus.

„Rusijos prezidento pradėta smurtinė agresija sukėlė šoką mums visiems ir mes ją smerkiame. Mūsų nariai užmezgė tvirtus bendradarbiavimo ryšius su Ukraina ir palaiko jos kūrėjus“, – teigia EFAD prezidentas Luisas Chaby Vazas. 

Visi EFAD nariai įsipareigoja visokeriopai remti Ukrainos žmones ir jų filmų kūrėjus. EFAD susisieks su kolegomis Ukrainoje ir aptars pagalbos galimybės. Kartu su kitais partneriais, EFAD nariai yra pasirengę padėti įgyvendinti atitinkamas apsaugos priemones, kurios padėtų užtikrinti, kad Ukrainos kino kūrėjai ir visa menininkų bendruomenė liktų saugūs, turėtų galimybę kurti bei laisvai reikšti nuomonę.

„Labai didžiuojamės matydami mūsų narių solidarumą su Ukraina ir gebėjimą vienytis. Esame labai dėkingi CNC už iniciatyvą ir sutikimą koordinuoti šį projektą, kurį rems ir skatins mūsų asociacija“, – pasakoja EFAD prezidentas Luisas Chaby Vazas.

Fondo skiriamas finansavimas atiteks projektams, kuriuos atrinks penkių nepriklausomų ekspertų žiuri. 

Kvietimas

Per metus skelbiami du kvietimus projektams teikti. Pirmasis – atviras jau dabar. Paraiškos laukiamos iki kovo 17 dienos. 

Pirmojo atrankos turo rezultatai bus paskelbti per Kanų festivalį gegužės mėnesį. 
Daugiau informacijos bei paraiškos formos. 

Sąlygos

  • Projektai gali būti pilnametražiai vaidybiniai, dokumentiniai, ar animaciniai;

  • Paramos gavėjai turi būti ESFUF šalyse partnerėse įsteigtos gamybos įmonės, sudariusios bendros gamybos sutartį su Ukrainos gamybos įmone. 

  • 2023 metų fondo biudžetas – 1 051 000 €. Vienam vaidybinio ar animacinio filmo vystymui skiriama iki 50 000 €, dokumentinio – 25 000 €. Filmų užbaigimui skiriama iki 75 000 €

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata