Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Bendros Italijos ir Baltijos šalių kino gamybos skatinimo prizas atiteko Italijos, Lietuvos ir Latvijos projektams

2023 sausio 23 d.

Tarptautiniame Triesto kino festivalyje, bendros gamybos kino forume „When East Meets West“, šįvakar buvo įteiktas Baltijos šalių ir Italijos bendrai vystomų kino projektų prizas. Šiais metais, tarptautinės komisijos sprendimu, jis atiteko trims projektams.

Piniginiu 15 000 eurų prizu buvo įvertinta italų režisieriaus Iacopo Di Girolamo fantastinė drama „Altrove“, bendra „Film Tower“ (Estija), gamyba.

7500 eurų prizu įvertintas Sauliaus Baradinsko projektas „Betono muzika“. Šis pilno metro miuziklas pasakoja apie devintojo dešimtmečio Lietuvą. Filme atskleidžiama paauglio keršto ir dramatiškų jo gyvenimo pasirinkimų istorija. Filmo operatorius – Vytautas Katkus, scenarijaus autoriai – S. Baradinskas ir Eglė Vertelytė, prodiuserė – Viktorija Seniut-Strolienė („Viktorijos filmai“), koprodiuseris – Anrea Gori („Lumen Films“, Italija), kompozitorius – Andrea Boccadoro (Italija).

Toks pat, 7500 eurų prizas, atiteko ir latvių režisierės Lindos Olte filmui „Vaikas“, bendra Latvijos, Lietuvos („After School“) ir Italijos gamyba.  

Pagrindinis komisijos tikslas buvo išrinkti prizų vertus projektus, įvertinant filmo temą, istoriją, aktualius bei meninius siekius ir originalumą. Taip pat santykius su Italija ar Baltijos šalimis, scenaristo ar filmo režisieriaus viziją, kūrybinės komandos patirtį, filmo gamybos ir platinimo galimybes.

Prizas, kurio tikslas yra paskatinti bendrą Italijos ir Baltijos šalių kino gamybą, įsteigtas įgyvendinant 2018 m. lapkričio mėnesį pasirašytą susitarimą tarp Italijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos kino institucijų. Prizą sudaro 30 000 eurų, iš kurių 15 000 eurų skiria Italijos Generalinė kino direkcija, po 5 000 eurų – Estijos kino institutas, Latvijos kino centras ir Lietuvos kino centras. Taip pat „When East Meets West“ forume buvo pristatytas ir režisieriaus Lauryno Bareiškos filmas „Drowning dry“ („After School“

 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata