Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

BEAST filmų festivalyje Portugalijoje apdovanotas lietuviškas filmas

2023 spalio 3 d.

Šiuo metu vykstančiame BEAST filmų festivalyje Porto, Portugalijoje apdovanotas lietuviškas filmas: režisieriaus Rimanto Oičenkos trumpametražis filmas „Reisas“ (prod. J. Kaye) laimėjo East Doc apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą.

„Reisas“ yra dokumentinio filmo kūrimo galios įrodymas, leidžiantis nušviesti istorines akimirkas ir gyvenimus tų, kurie lieka dažnai nepastebėti pagrindinių naratyvų. Įtaigiai pasakojama istorija ir įspūdingi vizualai kviečia žiūrovus susipažinti su žmogiškąja patirtimi ir apmąstyti žmogaus dvasios atsparumą nelaimėms. Rimanto Oičenkos kūryba liudija, kad dokumentinis kinas turi tvirtą galią užfiksuoti mūsų bendro žmogiškumo esmę,“ – rašo festivalio žiuri.

Specialaus žiuri paminėjimo susilaukė ir Vytauto Katkaus režisuotas trumpametražis filmas „Uogos“ (prod. M. Razgutė). „Už tai, kad jis yra nepaneigiamas kino perlas savo vizualia poetika, per kurią režisierius demonstruoja nepaprastą gebėjimą užfiksuoti žmogaus emocijų ir santykių subtilybes. Dėl savo paprasto, bet giliai jaudinančio pasakojimo „Uogos“ paliečia žiūrovų širdis ir palieka ilgalaikį poveikį,“ - pasakoja festivalio žiuri. 

Šiame festivalyje rodoma ir daugiau lietuviškų filmų. Festivalio žiūrovai turėjo galimybę pamatyti režisierės Eglės Razumaitės trumpametražį filmą „Krytis“ (prod. N. Butylkina) bei režisierės Elenos Kairytės dokumentinį filmą „Roberta“ (prod. R. Jekentaitė). 

Taip pat, festivalio metu vyko prodiuserių iš Portugalijos ir Lietuvos susitikimai, kuriuose dalyvavo Ieva Norvilienė, Rūta Jekentaitė ir Romas Zabarauskas, kuris taip pat dalyvavo diskusijoje apie LGBT+ kultūrą centrinėje ir rytų Europoje. 

BEAST filmų festivalis vyksta spalio 1 - 10 dienomis Porto, Portugalijoje. 
 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata