Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos LKC naujienos

Animacinis filmas kviečia jaunuosius moksleivius diskutuoti apie perfekcionizmą

2023 sausio 9 d.

Naujiesiems metams prasidėjus Lietuvos kino centro įgyvendinamos edukacinės platformos „Kino ugdymo bazė“ (KEUB) filmų sąrašą papildo trumpametražis animacinis filmas „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas, Lietuva, 2020). Ši animacija kviečia jaunuosius žiūrovus gilintis į tokias svarbias temas kaip perfekcionizmas, mokinių tarpusavio konkurencija ir santykiai bei mokymosi prasmė.

Filmas „Matilda ir atsarginė galva“ pasakoja apie pirmūnę Matildą, savo pasiekimais stulbinančią savo mamą bei klasės draugus – regis, jog mergaitė galės pasiekti savo mamos svajonę ir tapti pačia protingiausia mergaite pasaulyje. Tačiau, nuo žinių kiekio, Matildos galvoje nauja informacija nebetelpa ir žinias ji ima pamiršti. Matildos mama randa sprendimą dukrai nupirkdama atsarginę galvą. 

Šis trumpo metro filmas vaikams suprantama kalba nagrinėja sudėtingas šiuolaikines temas: informacijos perteklių, nerealius tėvų lūkesčius vaikams, vergystę „sėkmės formulei“, nelanksčią švietimo sistemą, emocinio intelekto ir patyriminio ugdymo stoką. 

Apie kino ugdymo bazę

Kviesdamas į pasaulį pažvelgti kitaip, KEUB projektas skatina tyrinėti įvairių disciplinų mokomuosius dalykus per daugeliui lengvai prieinamą kino mediumą. Projektas taip pat skatina mokinių domėjimąsi lietuvių kūryba, o mokytojams siūlo informacijos šaltinį, papildantį mokymo procesą vizualine medžiaga.

Nuo legendinių kino klasikų ir naujesnių kūrinių, formuojančių dabartinio lietuviško kino sampratą, iki animacijos mažiausiems – kino ugdymo platformoje sau tinkamą filmą ras kiekvienas. Filmai svetainėje suskirstyti pagal klases bei turi jiems paruoštą metodinę medžiagą su papildomais šaltiniais bei užduotimis mokiniams.

KEUB platformos naudojimas mokytojams – nemokamas.

Daugiau informacijos: https://www.keub.lt/ 

Daugiau LKC naujienų

Visos LKC naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata