Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos MEDIA naujienos

25-ąjį kartą aidi Vasaros MEDIA Studija atidarymas ant Kuršių marių kranto Joninių

2023 birželio 26 d.

Joninių išvakarėse birželio 23 d. startavo tarptautinės kino kūrybinės dirbtuvės Vasaros MEDIA Studija: Žalioji Ateitis. 25-tojo jubiliejaus proga jauni kino profesionalai ir studentai šiemet susirinko tyrinėti gamtos tematiką ir ekranizuoti žalios ateities vizijas trumpametražiuose filmuose.


Projekto vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė suburia profesionalų komandą, kurios dėka projekto dalyviai atsiduria unikalioje kino edukacijos platformoje. Šiemet atkeliavę į Neringą jauni kino kūrėjai grožėjosi Gintaro įlanka, Parnidžio kopomis ir aplankė Pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją. Po kelionės, atidarymo ceremoniją vedė nuostabi Klaipėdos dramos teatro aktorių pora Samanta Pinaitytė ir Karolis Maiskis, taip pat pasirodė svečias iš Ispanijos aktorius, rašytojas, kompozitorius Paco Enlaluna su gyvos muzikos šou.


Kasmet Neringoje vykstantis projektas pritraukia dalyvius iš įvairių Europos šalių ir net iš už tolimojo Atlanto. Atrinkti dalyviai kuria aštuonis įkvėptus juos supančios aplinkos trmpametražius filmus Baltijos jūros, Kuršių marių, kopų bei miškų apsuptyje. Scenarijus įgyvendinti dalyviams padės ir juos konsultuos profesionalūs režisieriai – projekto dėstytojai: Salome Jashi kino režisierė iš Sakartvelo, jos filmo „Prijaukinti sodą“ (angl. Taming the Garden) premjera vyko „Sundance“ ir „Berlinale“ filmų festivaliuose, buvo nominuotas Europos filmų apdovanojimuose, Mindaugas Survila, biologas, turintis ekologijos ir aplinkosaugos magistro laipsnį, filmų „Sengirė“ ir „Stebuklų laukas“ režisierius, apdovanotas dvejomis Sidabrinėmis gervėmis, ir Audrius Stonys – Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Europos festivalių žiuri narys, vienintelis Lietuvoje režisierius gavęs „Felix“ apdovanojimą už geriausią dokumentinį metų filmą „Neregių žemė“.


Šiuo metu dalyviai jau ruošiasi filmavimams, kurių rezultatą Neringos gyventojai ir svečiai galės pamatyti Liudviko Rėzos kultūros centro kino salėje Juodkrantėje liepos 5 d. 18 val. Ekrane bus rodomi net devyni projekto metu sukurti trumpametražiai filmai.


Renginio rėmėjai: Valstybinis studijų fondas, Lietuvos kultūros taryba, AVAKA, Erasmus+ programa ir Media biuras prie Lietuvos kino centro.
Partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos jaunimo teatras, LMTA studentų atstovybė, Liudviko Rėzos kultūros centras, Vilniaus kolegijos studentų atstovybė, VilniusTech studentų atstovybė, UAB Arclights.


Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, Latvijos kultūros akademijai, Baltijos filmų, medijos ir menu mokyklai Taline, Krzysztof Kieślowski filmų mokyklai Katovice, Pere Martell institutui Taragonoje, VilniusTech Kūrybininų industrijų fakultetui ir Nethercott studijai JAV.


Organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Audiovozualinių menų industrijos Inkubatorius.

Daugiau MEDIA naujienų

Visos MEDIA naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata