Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti


Kino paveldas

Filmai, kurių teisės perduotos Lietuvos kino centrui

2014 m. Lietuvos kino centras pasirašė susitarimus su UAB „Lietuvos kino studija“ dėl turtinių autorių teisių ir gretutinių teisių į nacionalinius filmus ir audiovizualinius kūrinius, sukurtus nuo 1940-ųjų iki 2004-ųjų, perėmimo.

Valstybei perduotos daugiau kaip 1000 animacinių, dokumentinių, vaidybinių, užsakomųjų filmų bei kino metraščių „Tarybų Lietuva“ ir „Lietuvos kronika“ autorių ir gretutinės teisės. Kolekciją sudaro kelios dešimtys tūkstančių kino juostų dėžių, kurios yra saugomos Lietuvos centriniame valstybės archyve ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyve.

Filmų, kurių turtinės autorių ir gretutinės teisės perduotos valstybei, sąrašas

Audiovizualinių laikmenų sąrašas


Teisę rodyti ar kitaip naudoti paveldo filmus išduoda Lietuvos kino centras. Susipažinkite su bendrąja leidimų naudoti filmus suteikimo tvarka:

Leidimų naudoti filmus suteikimo tvarkos aprašas

Kainoraštis (norint naudoti filmą ar jo dalį komerciniais pagrindais)


Laisvos formos prašymai Lietuvos kino centrui siunčiami paštu, pristatomi į Lietuvos kino centrą asmeniškai arba elektroniniu pašto adresu: info@lkc.lt. Prašyme privalo būti nurodyta filmo (-ų), kurį (-iuos) norima naudoti:

  • pavadinimas (-ai), rūšis (vaidybinis, dokumentinis, animacinis ar kt.) ir sukūrimo metai;
  • režisieriaus (-ių) vardas (-i) ir pavardė (-s);
  • panaudojimo būdas(-ai), data (-os), vieta (-os) bei panaudojimo periodiškumas (vienkartinis, daugkartinis).


Teisę rodyti ar kitaip naudoti paveldinius filmus išduoda Lietuvos kino centras. Daugiau informacijos: Eglė Šinkūnaitė, tel. +370 657 01499, el. p. e.sinkunaite@lkc.lt

Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata