Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti


Apie mus

Saugi aplinka kino industrijoje

2019 m. Lietuvos kino centras įgyvendino projektą skirtą seksualinio priekabiavimo paplitimo kino industrijoje problemai.  Jo metu  Lygių galimybių plėtros centro bei Lietuvos žmogaus teisių centro ekspertės atliko pirmąją kino industrijos apklausą, kuri atskleidė, kad seksualinio priekabiavimo praktikos Lietuvos kino industrijoje yra paplitusios. Su nepageidaujamu elgesiu teigia susidūrę 24-41 proc. respondentų(-čių). Tyrimas taip pat parodė, kad ne visos seksualinio priekabiavimo formos yra vienodai gerai atpažįstamos.
Problema yra daugiasluoksnė ir ją spręsti turime drauge. Todėl siekiant prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo visiems kino industrijoje dalyvaujantiems asmenims, pristatome visiems prieinamą saugios darbo aplinkos informacinę skiltį, susisteminančią žinias apie seksualinio priekabiavimo problemos mastą, jos atpažinimą, dalinamės informacija kur ieškoti pagalbos bei skatiname kino kompanijas tapti atsakingomis be dalintis geraisiais pavyzdžiais.
Akcentuodami svarbą kalbėti apie šią problemą, nuolat priminti galimus jos sprendimo būdus, taip siekiant keisti pažiūras ir drauge gerinti esamą padėtį, kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir rubrikos kūrimo kartu –  pasiūlymų, minčių ir idėjų lauksime jūsų el. paštu info@lkc.lt

 


 

Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata