Statistika


Per 2014–2017 metus LKC išdavė 124 investicijos pažymas 73 Lietuvoje įsikūrusioms įmonėms, investavusioms į filmų gamybą.

Investuotojų neatlygintinai filmo gamybai suteiktos sumos svyruoja nuo 2000 eurų iki 1,4 milijono eurų.

Investicijos suteiktos 68 filmams, iš kurių:
– 23 užsienio gamintojų filmai;
– 23 bendros gamybos filmai;
– 22 nacionaliniai filmai.

investicijos1


Nuo 2014 m. veikiančios mokestinės lengvatos kinui rezultatas – filmų gamybos apimčių augimas, naujos darbo vietos ir solidžios investicijos

Lietuvos kino centro užsakymu kūrybinių industrijų konsultacijų įmonė „KEA European Affairs“ (Belgija) atliko tyrimą, kuriame analizuoti 2014–2017 m. mokestinės paskatos kino gamybai Lietuvoje rezultatai. Tyrimas parodė, kad šis laikotarpis kino sektoriui buvo itin produktyvus: padidėjo tiek nacionalinių, tiek su kitomis šalimis gaminamų filmų apimtys, taip pat išaugo užsienio kino kompanijų projektų skaičius – dėl šalyje veikiančios mokestinės lengvatos į Lietuvą buvo pritraukta 24,4 milijono eurų užsienio filmų gamintojų investicijų. Pelno mokesčio lengvata paskatino ir šalies verslininkų investicijas į kino sritį – per šį laikotarpį iš privačių investuotojų filmų gamybai Lietuvoje buvo pritraukta 8,5 mln. eurų suma.

Išaugusios filmų gamybos apimtys lėmė tai, kad 2014–2017 m. buvo sukurta daugiau nei 12 tūkstančių laikinų darbo vietų, o valstybei sumokėtų mokesčių suma siekė beveik 11 mln. eurų. Prognozuojama, kad audiovizualinių paslaugų eksporto rinka Lietuvoje per artimiausius metus plėsis, taip pritraukdama dar daugiau užsienio investicijų. Susipažinkite išsamiau su tyrimo rezultatais čia.