Industrijos naujienos


G. Žickytės prodiusuotas filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ įvertintas IDA apdovanojimuose Amerikoje

The earth is blue like an orange

Šį savaitgalį Los Andžele (JAV) buvo paskelbti Tarptautinės Dokumentinio Kino Asociacijos (International Documentary Association) apdovanojimų laureatai. Tarp jų ir  bendros gamybos ukrainiečių ir lietuvių filmas apie karo zonoje Donbase gyvenančios šeimos kasdienybę „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ („The Earth is Blue as an Orange“, rež Iryna Tsilyk), kuris  pelnė apdovanojimą už geriausią operatoriaus darbą.

skaityti daugiau

Paskelbti geriausi Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmai

Atkūrimas

Sekmadienio vakarą Vilniaus trumpųjų filmų festivalio virtualioje apdovanojimų ceremonijoje tarptautinė žiuri paskelbė trumpuosius filmus – nugalėtojus. Tarptautinėje ir nacionalinėje programose šiemet varžėsi 44 filmai iš viso pasaulio ir Lietuvos. Paskelbus geriausiuosius, festivalis toliau tęsiasi iki sausio 19 d., o jį papildo speciali nugalėtojų programa, namų kino platformose besisuksianti dar ilgiau – iki sausio 24–osios.

skaityti daugiau

Svelnus kariai1

Tarptautiniame Triesto filmų festivalyje Italijoje – režisierės Marijos Stonytės filmo „Švelnūs kariai“ europinė premjera

Režisierės Marijos Stonytės debiutinis dokumentinis filmas „Švelnūs kariai“ („Gentle Warriors“) europinę premjerą švęs tarptautinio Triesto kino festivalio konkursinėje programoje. Šiame Italijoje vykstančiame kino renginyje kasmet pristatomi svarbiausi Centrinės ir Rytų Europos filmai.  Sausio 21 -30 dienomis vyksiančiame festivalyje bus parodyta daugiau nei 50 filmų iš 38 šalių. „Moonmakers“ (Lietuva) bendroje gamyboje su „Vesilind“ (Estija) prodiusuoto filmo pasaulinė premjera įvyko gruodžio mėnesį didžiausiame Azijos dokumentinių filmų festivalyje Guangdžou, Kinijoje.

skaityti daugiau


Kolektyviniai sodai_Nacionalinė konkursinė programa II

Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Šį ketvirtadienį didžiausiose šalies namų kino platformose prasideda trumpai, bet efektingai nugriaudėsiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 14–19 dienomis šis virtualus renginys jau 14–ajį kartą žiūrovus kvies pasinerti į įtraukiantį trumpojo metro pasaulį. Organizatoriai žada, kad jame filmų sau atras įvairiausio amžiaus ir pomėgių žiūrovai, ir kviečia nedelsti renkantis, nes dienos – tik 6, o filmų – 73.

skaityti daugiau