Industrijos naujienos


Lietuvių siaubo filmas užgesins šviesas kino salėse

UZGESUS_SVIESOMS_filmo_ištrauka_2

Naujas režisieriaus Jono Trukano trumpametražis siaubo filmas „Užgesus šviesoms” pagaliau bus pristatytas ir Lietuvos žiūrovams. Nacionalinė premjera įvyks jau trečią kartą Lietuvoje vykstančiame populiariosios kultūros festivalyje „Comic Con Baltics 2019”, Litexpo parodų rūmuose, Vilniuje, rugsėjo 21 dieną.

skaityti daugiauKadras iš filmo Centrinė stotis

Kino mokyklų dvikova Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje

Ne autorių vaizduotėse, o kino mokslo įstaigų koridoriuose prasidėjo daugelis kino tradicijų. Sunku įsivaizduoti, koks dabar būtų visame pasaulyje vertinamas čekų kinas be Prahos scenos menų akademijos Kino ir televizijos mokyklos (FAMU). O kaip šiandien atrodytume mes be Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA)? LMTA prieš FAMU. Lietuvių kino tradicijos prieš čekų. Į dviejų kino mokyklų dvikovą kviečia rytoj prasidedančio tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) studentų filmų konkursinė programa.

skaityti daugiau


SOFA_ Foto Lukas Šalna I

Kino plėtros mokykla SOFA tęsia misiją remti kino projektų įgyvendinimą Europoje

2019 m. rugsėjo 17–21 dienomis kino plėtros mokykla SOFA Vilniuje rengia jau antras dirbtuves. Jų metu atrinkti SOFA absolventai turės galimybę pristatyti savo projektus patyrusiems privatiems investuotojams ir Europos viešųjų kino fondų atstovams. Tokiu būdu SOFA tiesiogiai suves dalyvius bei jų kultūrinius projektus su galimais rėmėjais iš viešojo ir privataus sektoriaus.

skaityti daugiau