Industrijos naujienos


Eimučio Kvoščiausko suvaidintą „Advokatą“ giria Didžiosios Britanijos kritikai

TL_Marius_actor_Eimutis_Kvosciauskas_and_Ali_actor_Dogac_Yildiz_still7

Naujas lietuviškas filmas „Advokatas“, pasakojantis lietuvio advokato Mariaus (Eimutis Kvoščiauskas) ir siro pabėgėlio Ali (Dogac Yildiz) meilės istoriją, sulaukė Didžiosios Britanijos kritikų pagyrų. „Dviejų pagrindinių aktorių vaidyba – solidi, įtikinama ir ypatingai subtili. Ko gero, tai didžiausia Zabarausko filmo stiprybė, kartu su įtraukiančiu scenarijumi ir puikia režisūra, kuri sukuria melancholijos ir trapumo kupiną išskirtinę atmosferą“ – taip filmą gyrė įtakingo kino portalo „Cineuropa“ kritikas Davide Abbatescianni.

skaityti daugiau


Pieno_Baras

„Pieno baras“ – prasminga animacija apie modernias šeimas

Naujo lietuviško animacinio filmuko “Pieno baras” premjera įvyks jau rytoj, šeštadienį, festivalyje “Kino pavasaris”. Festivaliui persikėlus į internetą, vaikai ir suaugusieji filmą galės pamatyti kino peržiūrų platformose “Žmonės Cinema”, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, platformoje “Kino fondas”.

skaityti daugiau


Trumpametražių filmų scenarijų rašymo rezidencija Kintuose laukia paraiškų_nuotr.aut. Andrius Kundrotas3

Trumpametražių filmų scenarijų rašymo rezidencija Kintuose laukia paraiškų

Trumpametražių filmų scenarijų kūrėjai kviečiami išnaudoti karantino namie laikotarpį naujų idėjų vystymui ir teikti paraiškas Baltijos šalių scenarijaus rašymo rezidencijai „Baltic Shorts Residency“. Tai jau antrus metus Kintuose organizuojama trijų savaičių trukmės programa, skirta stiprinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos trumpametražio kino kūrėjų scenarijų rašymo įgūdžius. Rezidenciją rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

skaityti daugiau


VKF Kino pavasaris_h(1)

Jubiliejinis „Kino pavasaris“ įvyks: keliasi į namų kino ekranus

Vyriausybei dėl koronaviruso plitimo grėsmės laikinai uždraudus masinius renginius, kovo 19 dieną turėjusiam įvykti atidarymui besiruošę festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ surengė specialią tiesioginę transliaciją (įrašas). Jos metu buvo patvirtinta, kad festivalis vyks, kaip žadėta, kovo 19–balandžio 2 dienomis, tik kitu formatu. Visos Lietuvos žiūrovai filmais mėgautis galės namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje.

skaityti daugiau