Industrijos naujienos


Kas mes? Atsakymų variantai – nemokamuose Vilniaus dokumentinių filmų festivalio seansuose

Kadras iš filmo „Senis ir žemė“

Socialinių tinklų ir visuotinio supanašėjimo laikais vis dramatiškiau kyla identiteto klausimas. Atsakymas į jį priklauso ne tik nuo asmeninių savojo „aš“ paieškų, bet ir istorinių, socialinių, kultūrinių mūsų šaknų bei geografinių platumų, kuriose tos šaknys šimtmečiais raizgėsi. Užčiuopti mūsų, lietuvių, ir mums artimų kraštų žmonių bendrąjį kodą kviečia Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Penkių šalių kūrėjų filmus vienijančią specialiąją programą „Įrėminti likimai: žmonės iš Vidurio ir Rytų Europos“ tiek kino salėje, tiek ir internete bus galima pasižiūrėti nemokamai.

skaityti daugiau

BLON festivalyje išrinktas geriausias animacinis filmas: ypatingo dėmesio sulaukė ir lietuvių darbas

(125)

Savaitgalį vykusiame tarptautiniame animacijos ir videožaidimų festivalyje BLON, kurio ašimi antrus metus iš eilės tapo konkursinė animacijos programa, išrinktas geriausias trumpo metro filmas, nugalėtojo titulą pelnęs kūrėjui iš Vokietijos. Dar vienas ypatingo tarptautinės žiuri dėmesio sulaukęs darbas apdovanojimą atnešė ir lietuvių kūrėjams.

skaityti daugiau


Andre Balžekiene

Kino teatro „Pasaka“ vadovės mintys naujo kino teatro atidarymo belaukiant. Ar susitiksime?

Kino teatro „Pasaka“ vadovės  Andrės Balžekienės mintys naujo kino teatro atidarymo belaukiant:

Jau rugsėjo 18 d. Vilniuje, naujame Paupio rajone atsidarys naujas, antrasis kino teatras „Pasaka“. Gyvename laikais, kai daugiau kino teatrų užsidaro negu atsidaro. Gyvename laikais, kai namų kino platformos tampa galingesnės ne tik už kino teatrus, bet ir už didžiausius festivalius. Taigi naujo, kokybišką kiną siūlančio kino teatro atsidarymą norisi švęsti. Švęsti kaip kokio baltojo lokio jauniklio gimimą, rūšies, kuriai gresia išnykti, gyvybės ženklą.

skaityti daugiau