Industrijos naujienos


J. Matulevičiaus ir P. Aničo „Auksinio flakono“ premjera atidarė Vilniaus dokumentinių filmų festivalį

Filmo „Auksinis flakonas“ kūrybinė komanda. Manto Bartaševičiaus nuotr

Vakar „Skalvijos“ kino centre prasidėjo 18-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Jurgio Matulevičiaus ir Pauliaus Aničo filmo „Auksinis flakonas“ premjera bei elektroakustinio dueto „Ambulance on Fire“ koncertu atidarytas festivalis šiemet ir vėl kviečia žiūrėti rinktinę dokumentiką. Lietuvių autorių premjeros, naujausi dokumentiniai filmai iš viso pasaulio, unikalaus menininko retrospektyva ir virtualiosios realybės patirtys – rugsėjo 23–spalio 10 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir internete.

skaityti daugiau


KINO KARAVANAS Girkaliuose, nuotr. Domas Rimeika-52

Pakvieskite „Kino karavaną“ į savo miestą: ateinančios vasaros lauko seansų maršrutą nuspręs patys žiūrovai

Aštuntą vasarą po Lietuvą važinėjęs „Kino pavasario“ projekto „Kino karavanas“ autobusiukas per du mėnesius aplankė 40 miestų ir miestelių, kuriuose surengė 111 nemokamų seansų po atviru dangumi ir subūrė 12,8 tūkstančių kiną mylinčių žmonių. Sezoną užbaigę organizatoriai jau planuoja kitų metų maršrutą ir praneša naujieną – šį kartą prie projekto judėjimo krypties gali prisidėti ir patys žiūrovai.

skaityti daugiau


Man viskas gerai

Prestižiniame kino festivalyje žymių Lietuvos aktorių vardai

Pasaulinio dėmesio sulaukusio bei Lietuvoje kino žiūrovų simpatijas pelniusio filmo „Čia buvo Saša“ režisierius Ernestas Jankauskas pristato savo antrąjį ilgametražį filmą „Man viskas gerai“. Komiška drama su fantastikos elementais pasirodys Tarptautinio Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje, skirtoje debiutiniams ir antriesiems režisierių filmams.

skaityti daugiau

Limousine_Still 3

Varšuvos kino festivalio konkursinėje programoje – Saulės Bliuvaitės dokumentinis filmas „Limuzinas“.

Šių metų spalio 8-17 dienomis prestižiniame Varšuvos kino festivalyje įvyks europinė trumpametražio dokumentinio filmo ,,Limuzinas“ (rež. Saulė Bliuvaitė) premjera. ,,Limuzinas“  pretenduoja tapti ir geriausiu festivalio trumpametražiu filmu, ir patekti į trumpametražių dokumentinių filmų kvalifikacinį sąrašą ,,Oskarų“ apdovanojimams.

skaityti daugiau