Industrijos naujienos


Režisieriaus Raimundo Banionio vakaras Maskvos Tretjakovo galerijos kino salėje

20190615_204510

Birželio 15 d. Tretjakovo galerijoje buvo rodomas Raimundo Banionio 1991 metų filmas „Vaikai iš ‚Amerikos‘ viešbučio“, kurio pristatyme ir diskusijoje po peržiūros dalyvavo ir pats režisierius. Didelė tikimybė, kad peržiūra buvo ir šio Banionio filmo Maskvoje premjera, vėluojanti 28 metus, tačiau su dideliu susidomėjimu ir labai šiltai sutikta rinktinės profesionalų ir kino mėgėjų publikos, kokia paprastai susirenka Tretjakovo galerijos kino salėje. 

skaityti daugiau

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kviečia teikti paraiškas

VTTFF20 kviečia teikti filmus_nuotr.aut.Ieva Budzeikaitė

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis pradeda trumpametražių filmų registraciją į Tarptautinę ir Nacionalinę konkursines programas. Kūrėjai kviečiami teikti vaidybinius, animacinius, dokumentinius, eksperimentinius ir hibridinio žanro filmus iki 30 min. trukmės, kurie išleisti nuo 2018 m. Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 1 d. 

skaityti daugiau


kelione

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje – dokumentinis filmas „Kelionės namo“

Ar kada susimąstėte, kokios buvo pirmosios Amerikos lietuvių patirtys grįžus aplankyti okupuotos tėvynės? Kino studija „Studio Nominum“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje birželio 4 d., 18 val., pristato režisierės Ramunės Rakauskaitės dokumentinį filmą „Kelionės namo“, kuriame nuotaikingai ir taikliai perteikiamas užsienio lietuvių ryšys su tėvyne. 

skaityti daugiau