Industrijos naujienos


Režisierė Jorė Janavičiūtė: „Man svarbu nupiešti psichologinį veikėjo portretą“

still KDD KDZ (2)

Jaunosios kartos kino režisierė Jorė Janavičiūtė kino karjerą pradėjo kaip žurnalistė. Po bakalauro studijų Vilniaus universitete ji išvyko studijuoti kiną į Europos kino koledžą (European Film College) ir neseniai baigė kino režisūros magistrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Trumpametražiai Jorės filmai „Kur dingsta daiktai, kur dingsta žmonės“, „<3/ Mažiau nei trys“ ir „Laiku“ nuolat keliauja po pasaulio kino festivalius.

skaityti daugiau

Atviras autorių teisių seminaras Kaune – aktualūs audiovizualinio sektoriaus kūrėjų teisių gynimo scenarijai

Lithuanian Shorts Mindaugas Mikulėnas antra

Kas yra autorių teisės audiovizualinėje industrijoje? Kitą ketvirtadienį, gruodžio 12 d. į šį klausimą bus pateikiami atsakymai Kaune vyksiančiame autorių, intelektinės nuosavybės teisių seminare „Autorių teisės – scenarijai iš realybės“. Pusdienio trukmės atvirame renginyje bus kalbama apie autorių teises audiovizualiniame sektoriuje,  legalų ir nelegalų turinį bei atsakomybes autoriams ir vartotojams, remiantis realiais kasdieniais pavyzdžiais. Nemokamą renginį pristato lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

skaityti daugiau


Parthenon_still2

Nepamirštama vizualinė patirtis Manto Kvedaravičiaus filme „Partenonas“

Nuo gruodžio 6 dienos kino teatruose – didelio atgarsio kino pasaulyje sulaukęs, Manto Kvedaravičiaus filmas „Partenonas“. Tarptautinį pripažinimą pelniusiose dokumentinėse juostose „Barzakh“ (2011) ir „Mariupolis“ (2016) tyrinėjęs sapnus, mirtį, meno formas ir karą, naujausioje kino juostoje, atsigręžia į atminties ir kūniškumo temą.

skaityti daugiau


L. Kaminskaite Jancoriene

Paskelbti „Moterys Lietuvos kino industrijoje“ tyrimo rezultatai: padėtis gerėja, bet lygybė dar nepasiekta

Paskelbti istorinio tyrimo „Moterys Lietuvos kino industrijoje“ galutiniai rezultatai. Pirmasis tokio masto Baltijos šalyse vykdomas projektas buvo skirtas moterų profesiniam tapatumui tirti ir užtruko du metus (2017–2019 m.). Medijų edukacijos, gamybos ir tyrimų centro „Meno avilys“ inicijuotas tyrimas apima Lietuvos kino istoriją ir dabartį, siekia įvardyti, kaip kito moterų padėtis kine nuo 1947 m. iki šių dienų. Tyrimas įtraukia visus svarbiausius kino industrijos etapus: pasirengimą dirbti kine, darbą jame, galimybę gauti finansavimą kūrimui ir darbo įvertinimą, priklausomai nuo lyties.

skaityti daugiau


vengris

Tomo Vengrio „Gimtinei“ – pagrindinis Talino kino festivalio Baltijos šalių konkurso prizas

Praėjusį savaitgalį Taline, kino festivalyje „Juodosios naktys“ skambėjo lietuviškos pavardės. Festivalio Baltijos šalių filmų konkurse pagrindinis prizas buvo įteiktas JAV gimusiam lietuviui režisieriui Tomui Vengriui. Šių metų rugsėjį Lietuvoje pristatytas jo vaidybinis filmas „Gimtinė“ tarptautinės vertinimo komisijos buvo pripažintas geriausiu. „Juodosios naktys“ yra vienintelis  Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse A klasės kvalifikaciją turintis kino renginys. 

skaityti daugiau