Industrijos naujienos


Amerikoje gyvenantis filmo „Gimtinė“ aktorius Matas Metlevski: „Lietuvą myliu labiau nei Ameriką“

20180425_Motherland_STILLS_4K__1.86.1

„Matas buvo be galo natūralus. Nesu matęs kito tokio vaiko, kuris taip natūraliai, taip greitai įsijaustų į vaidmenį”, – savo filmo „Gimtinė” aktorių, į Lietuvą iš Amerikos atvykstantį berniuką Kovą suvaidinusį Matą Metlevski gyrė režisierius Tomas Vengris. Realiame gyvenime Matas tarsi atkartoja ir filmo personažo, ir režisieriaus, ir savo istoriją – pamatyti Lietuvą svetimoje šalyje užaugusio vaiko akimis.

skaityti daugiau

Režisierė Elena Kairytė: norėjau sukurti novelę apie netobulai tobulą meilę

mudu abudu 2

Rugpjūčio 25–29 dienomis Juodkrantėje vyksiančiame Lietuvos kinematografininkų sąjungos 11-ame kino festivalyje „Baltijos banga“, trumpametražių filmų programoje įvyks režisierės Elenos Kairytės dokumentinio filmo „Mudu abudu“ premjera. Filmas, pasakojantis apie du menininkus, atskleidžia tai, kas režisierei šiuo metu aktualu – tikrumas, laiko kaita ir metuose slypinti patirtis.

skaityti daugiauimage2

Naujausias Algimanto Puipos filmas “Kita tylos pusė” tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje apdovanotas dviem prizais

Savo naujausio vaidybinio filmo “Kita tylos pusė” tarptautinę sėkmę kino režisierius Algimantas Puipa vakar šventė Helsinkyje. 4-ajame tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje filmas pelnė du pagrindinius apdovanojimus – tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį.

skaityti daugiau


CiaBuvoSasa1

Nacionalinė Ernesto Jankausko „Čia buvo Saša“ premjera – „Kine po žvaigždėmis“

Dešimtąjį sezoną skaičiuojantis „Kinas po žvaigždėmis“ jubiliejinėje programoje kviečia žiūrėti ne tik klasikos hitus ar neseniai kino teatruose matytus filmus, bet ir pristato išskirtines premjeras. Viena jų – kitą trečiadienį įvyksianti nacionalinė Ernesto Jankausko „Čia buvo Saša“ premjera, pasakojanti apie jauną porą, kuri negali susilaukti vaikų ir nusprendžia įsivaikinti.

skaityti daugiau