Naujienos


Jubiliejinis Maskvos kino festivalis Baltijos šalių 100-metį mini kino retrospektyva

Inga Mickytė A. Žebriūno filme „Gražuolė“_iš LTMKM archyvo

Šiandien prasideda jubiliejinis, 40-asis Maskvos tarptautinis kino festivalis. Balandžio 19–26 d. vyksiantis A klasės kino renginys šiemet taip pat žymi Lietuvos, Latvijos ir Estijos atkurtos nepriklausomybės 100-metį – programą papildė Baltijos šalių kino filmų sekcija, lietuviški akcentai pastebimi ir kitose dalyse. Proginė kino programa tęsia 12 bendrų prisistatymo projektų, kuriuos šiemet sutarė kartu vykdyti Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinės kino institucijos.

skaityti daugiau

Vokietijos festivalyje „goEast“ – filmai ir Baltijos šalių kinui skirtas simpoziumas

goEast_Symposium visual

Balandį Vysbadeno miestas Vokietijoje tampa susitikimų ir diskusijų vieta bei kino sklaidos platforma Centrinės ir Rytų Europos kinui bei jo kūrėjams. Šiandien prasidedantis 18-asis festivalis „goEast“ atsigręžia į Baltijos šalis – festivalio metu vykstantis simpoziumas „Hibridinės tapatybės – Baltijos šalių kinas“ paskirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinui, jo tradicijai, nacionalinio ir kultūrinio identiteto paieškoms, o festivalio filmų programos pasipildė svarbiausiais pastarųjų metų kūriniais. Projektas tęsia plačią trišalę kino pristatymo Europoje programą, skirtą 100-osioms Baltijos šalių valstybingumo atkūrimo metinėms paminėti.

skaityti daugiau


Kadras iš E. Vertelytės filmo „Stebuklas“ (nuotr. M. Astrausko)

Italijoje vykstančio Bolzano kino festivalio dėmesio centre – lietuviški filmai

Šiandien prasidedančiame Bolzano kino festivalyje Italijos Alpėse įsikūrusiame Bolcano (it. Bolzano) mieste festivalio lankytojų ir svečių laukia pirmoji pažintis su Lietuvos kinu. Balandžio 10–15 d. 32-uosius gyvavimo metus skaičiuojančiame italų kino festivalyje Lietuva, minint jos valstybingumo atkūrimo 100-metį, pakviesta dalyvauti viešnios teisėmis programoje „Focus Europa“ ir čia prisistatys 6 lietuviškų filmų programa bei pokalbyje su renginyje dalyvaujančiais industrijos atstovais kvies sužinoti apie šiuolaikinį šalies kiną ir jo užkulisius.

skaityti daugiau

FB vizualas

100 vaikų kviečiami atstovauti Lietuvai ir išrinkti geriausią Europos jaunimo filmą

Lygiai po mėnesio, gegužės 6 dieną 37 šalių paaugliai vienu metu rinks geriausią Europos jaunimo filmą, kuriam bus įteiktas oficialus Europos kino akademijos apdovanojimas. Lietuvos kino centras kviečia mokytojus registruoti 12–14 m. kino ekspertus į bendraamžių žiuri komisiją ir tapti Lietuvos balso ir renginio ambasadoriais. Tuo pačiu šis simbolinis šimtukas perduos šimtmetį švenčiančios Lietuvos linkėjimus Europos bendraamžiams.

skaityti daugiau


moteris ir ledynas

Šiuolaikinį Baltijos šalių kiną Danijoje pristato festivalis „Baltic Frames“

Šiandien į Orhuso (Aarhus) miestą Danijoje trečiąjį kartą sugrįžta Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“. Švenčiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, balandžio 6–9 d. vyksiančiame festivalyje kino industrijos atstovams ir žiūrovams bus pristatyta šiuolaikiniam Baltijos šalių kinui skirta programa bei teminis seminaras, kurio metu bus diskutuojama apie Baltijos kino tendencijas bei sąsajas su Danija. Ši Baltijos šalių programa įtraukta į 12 bendrų tarptautinių kino sklaidos projektų, dėl kurių susitarė ir kuriuos žinomuose Europos vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų festivaliuose šiemet vykdys Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas.

skaityti daugiau