Naujienos


Kviečiame teikti informaciją Lietuvos kino centro leidiniui „Lietuviški filmai / Lithuanian Films 2017–2018“

Capture

Lietuvos kino centras kviečia kino kūrėjus – režisierius, gamintojus, prodiuserius – teikti informaciją apie lietuviškus ir bendros gamybos kino projektus kasmetiniam LKC leidiniui „Lietuviški filmai / Lithuanian Films 2017–2018“, visus ateinančius metus reprezentuosiančiam Lietuvos kiną įvairiuose svarbiuose tarptautiniuose festivaliuose ir renginiuose.

skaityti daugiau

Kviečiame teikti pasiūlymus dėl naujai rengiamų kino sklaidos Lietuvoje finansavimo taisyklių

LKC logo

Kultūros ministerijos sprendimu iki šiol Lietuvos kultūros tarybos vykdytos kino sklaidos Lietuvoje projektų rėmimo ir kino srities stipendijų programos nuo 2018 m. perduodamos įgyvendinti Lietuvos kino centrui.

Lietuvos kino centras parengė Kino sklaidos Lietuvoje projektų valstybinio finansavimo taisyklių projektą, su kuriuo kviečiame susipažinti čia.

skaityti daugiau


Cinémathèque Française

Lietuviškas kinas 2018-uosius pradės filmų retrospektyva Paryžiuje

Vienu didžiausių ir reikšmingiausių nacionalinio kino pristatymo Europoje projektu bus atidarytas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas kultūros renginių ciklas Prancūzijoje. Po tris metus trukusių derybų šią savaitę užbaigtas susitarimas tarp Lietuvos kino centro, LR ambasados Prancūzijoje ir Paryžiuje įsikūrusios vienos didžiausių pasaulio filmotekų „Cinémathèque Française“. Beveik mėnesį truksianti lietuviškų filmų programa prasidės jau kitų metų sausį.

skaityti daugiau


Filmo_Seima_vizualas© Fralita Films

Žiūrimiausių lietuviškų filmų prodiuserių naujiems projektams skirtas Europos Komisijos finansavimas

Vakar oficialiai paskelbti Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA projektų rezultatai. Iš daugiau nei 400 Europos kino kūrėjų projektų paraiškų atrinktos tik 77-ios, tarp kurių ir dviejų lietuvių prodiuserinių kompanijų projektai. Šios prestižinės programos finansavimą naujiems projektams užsitikrino didžiulio žiūrovų įvertinimo sulaukusios „Emilijos iš Laisvės alėjos“ prodiuserė Živilė Gallego ir geriausio metų filmo „Šventasis“ prodiuserė Marija Razgutė.

skaityti daugiau


logo_esodoc-hi_res

ESoDoc mokymų sesijoje Vilniuje – penktadalis lietuvių kino kūrėjų ir atviros paskaitos visiems

Jau šią savaitę Vilniuje prasideda spalio 15–21 dienomis vyksianti trečioji 2017 m. ESoDoc (European Social Documentary) mokymų sesija, į kurią po specialios atrankos papildomai pakviesti dalyvauti dar trys socialinės dokumentikos kūrėjai ir prodiuseriai iš Lietuvos. Prie kitų 22 ESoDoc dalyvių prisijungs prodiuserė Rasa Miškinytė su projektu „Pavyzdingas elgesys“ (Exemplary Behaviour; rež. Audrius Mickevičius) ir be projektų šioje mokymų sesijoje dalyvausiančios filmų kūrėja Gerda Paliušytė ir prodiuserė Gabrielė Vaičiūnaitė. Jos ne vienintelės lietuvės ESoDoc 2017 – visam trijų mokymų ciklui šių metų pradžioje buvo atrinktos ir juose dalyvauja prodiuserė Živilė Gallego su dar vystomu projektu „Lemtinga atranka“ (A Vital Selection) ir režisierė Virginija Vareikytė su dokumentiniu filmu „Kupiškio projektas“ (Kupiskis Project).

skaityti daugiau