Naujienos


Karantino metu – nuotolinės kino klasikos pamokos Lietuvos mokiniams

Grazuole

Balandžio mėnesį, dėl karantino Lietuvos moksleiviams mokantis nuotoliniu būdu namuose, Lietuvos kino centras inicijuoja projektą „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ mokytojams, dėstantiems 5-12 klasių moksleiviams. Projektui buvo atrinkti 4 lietuviški filmai, kurie galės būti taikomi literatūros, dorinio, pilietinio ugdymo, užsienio kalbų, istorijos, psichologijos, meninio ugdymo pamokose.

skaityti daugiau

DĖL LIETUVOS KINO CENTRO DARBO KARANTINO METU

LKC-vizualas3-505x284

Vykdydamas sprendimus, susijusius su koronaviruso plitimo prevencija, iki balandžio 13 dienos Lietuvos kino centras nepriims lankytojų biure.

Prašome visus dokumentus, užklausimus siųsti elektroniniu paštu, esant reikalui su darbuotojais susisiekti el. paštu ar telefonu. Lietuvos kino centro darbuotojų kontaktai.

Taip pat informuojame, kad visi klausimai dėl centro finansuojamų projektų vykdymo problemų, iškylančių dėl viruso plitimo, bus sprendžiami individualiai pateikiant projektų kuratoriams atitinkamą informaciją ir dokumentus bei laikant koronaviruso plitimą force majore faktoriumi.

skaityti daugiau

Kino klubai2

„Kino klubai“ Lietuvos mokyklose skatina motyvaciją mokytis ir gerina santykius su mokytojais

Pasak Lietuvos kino centro atlikto tyrimo, ketvirtus metus Lietuvos mokyklose vykstantis kino edukacijos projektas „Kino klubai“ skatina motyvaciją mokytis bei gerina mokinių ir mokytojų tarpusavio santykius. Projektas nuolat auga – šiuo metu jame dalyvauja virš 200 mokyklų iš daugiau nei 40 šalies miestų ir miestelių. Mokyklos prie projekto prisijungti kviečiamos ištisus metus. 

skaityti daugiau


LKC-vizualas3-505x284

Su Lietuvos kino centro parama bus kuriami 48 nauji kino projektai

Kino projektų vertinimo ekspertų komisijos įvertinus jiems perduotas svarstyti filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų paraiškas bei pateikus savo rekomendacijas, Lietuvos kino centras paskirstė šių metų pirmojo konkurso finansavimą kino projektams. Kino centro direktoriaus sprendimu iš viso bus finansuojami 48 kino projektai, o bendra jiems skirta suma – 2 681 096 eurų. Lietuvos kino centras taip pat patvirtino tęsiantis paramą užbaigti 15 filmų, kuriamiems ir valstybės finansuojamiems nuo 2019 m.

skaityti daugiau