Naujienos


Kviečiame dalyvauti San Sebastiano kino festivalio industrijos programoje

images

Lietuvos kino centras kviečia teikti paraiškas dalyvauti tarptautinio San Sebastiano kino festivalio industrijos dienų ir GLOCAL NETWORK programose, kurios vyks rugsėjo 24-27 d. kino festivalio metu. Šiemet renginyje ypatingas dėmesys skiriamas Baltijos šalių kino industrijoms, kurioms bus sudaryta speciali tinkląveiką plečianti ir bendrą gamybą su Ispanijos, Baskijos ir Lotynų Amerikos šalimis skatinanti programa.

Iš viso dalyvauti specialioje industrijos bei Glocal Meets Baltics programose bus atrinkta po 5 kino prodiuserius (-es) iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

skaityti daugiau

locarno logo

Į tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos programą „Match Me!“ atrinktos dvi perspektyvios prodiuserės iš Lietuvos

Rugpjūtį vyksiančios tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos dienų programos „Match Me!“ rengėjai paskelbė šiųmetės atrankos rezultatus. Dalyvauti prodiuserių tobulinimo programoje, kuri šiemet skiria ypatingą dėmesį Baltijos šalims, vyks Ieva Biliūnaitė (gamybos kompanija „In Script“), dirbusi filmų „Stebuklas“ (rež. E. Vertelytė), „Amžinai kartu“ (rež. L. Lužytė), „Radviliada“ (rež. R. Rakauskaitė) prodiusere, ir Medeina Birgilaitė (gamybos kompanija „Artbox“), daugelio kompanijos vykdytų bendros gamybos filmų projektų („Tulpė, meilė, garbė ir dviratis“, „Putos iš burnos“, „Tokijo teismas“) koordinatorė.

skaityti daugiau


LKC vizualas

Rengėjai atsiprašo kino kūrėjų dėl netinkamo sprendimo

Vakar įvykusių ir per LRT transliuotų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2018“ užsakovas Lietuvos kino centras, projekto koordinatoriai „ADK“ bei režisierius Šarūnas Kirdeikis apgailestauja dėl pasikeitusio transliacijos scenarijaus, kuomet penki apdovanojimai buvo įteikti jau pasibaigus tiesioginiam eteriui.

skaityti daugiau


SIDABRINES GERVES laureatai (A. Solomino nuotr.)

Šiemet daugiausiai „Sidabrinių gervių“ atiteko Eglės Vertelytės filmui „Stebuklas“

Birželio 13-osios vakarą įvyko 11-ieji nacionalinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Daugiausiai statulėlių buvo įteikta debiutinio filmo „Stebuklas“ režisierei Eglei Vertelytei. Ji pripažinta ne tik metų geriausia scenarijaus autore ir režisiere, bet pelnė ir „Sidabrinę gervę“ už metų geriausią filmą. Pagrindinį vaidmenį „Stebukle“ sukūrusi Eglė Mikulionytė – tapo metų geriausia aktore.

skaityti daugiau