Pelno mokesčio lengvata


Pagrindinis pelno mokesčio lengvatos tikslas – sudaryti palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies  ir užsienio filmų gamintojams ir  galimybę Lietuvos įmonėms, norinčioms neatlygintinai suteikti lėšų filmo gamybai, susimažinti pelno mokestį. Tokiu būdu suteikiama galimybė Lietuvoje kuriamam filmui finansuoti iš privačių rėmėjų pritraukti iki 20% filmo gamybos biudžeto.

Kokia nauda investuotojams?

Mokestine lengvata gali pasinaudoti Lietuvoje veikianti verslo įmonė, neatlygintinai suteikusi lėšų Lietuvos filmo gamintojui. Ši lengvata pasireiškia dviem aspektais: 1) apmokestinamųjų pajamų mažinimu dėl filmo arba jo dalies gamybai neatlygintinai suteiktų lėšų; 2) pelno mokesčio sumažinimu dėl filmo ar jo dalies gamybai neatlygintinai suteiktų lėšų.

Kas gali teikti paraišką?

Dėl galimybės pasinaudoti mokestine lengvata gali kreiptis Lietuvos filmo gamintojas, gaminantis nacionalinį, bendros gamybos bei užsakytą filmą ar jo dalį. Tai gali būti vaidybinis, dokumentinis,  animacinis filmas ar TV drama.

Paraiškos nepriimamos dėl reklaminių filmų, reklaminių vaizdo klipų, televizijos laidų, muzikinių vaizdo klipų, kompiuterinių žaidimų, muilo operų, situacinių komedijų ar kitų panašių meninės vertės neturinčių serialų gamybos.

Filmas, kurio gamybai lėšų suteikęs vienetas galės pasinaudoti mokestine lengvata, turi atitikti šiuos kriterijus:

  • Kultūrinio turinio ir gamybos kriterijus.
  • Lietuvoje patirtos išlaidos turi būti ne mažesnės kaip 43 000 eurų.
  • Filmo gamintojas bent 80 % filmo ar jo dalies tinkamų gamybos išlaidų turi patirti Lietuvoje.

Dokumentai, reglamentuojantys pelno mokesčio lengvatos kinui veikimą: 


Daugiau informacijos: tel. (8 5) 231 0723, el. p. m.vakarinaite@lkc.lt