Film Spot LT


„Film Spot LT“ repertuaras

„Film Spot LT“ – Vilniaus oro uoste nuo 2015 metų gegužės veikianti pirmoji Rytų ir Šiaurės Europoje kino salė, įrengta oro uoste, kurioje skrydžio laukiantiems keleiviams yra suteikiama galimybė nemokamai žiūrėti trumpametražius vaidybinius, dokumentinius ir animacinius lietuvių ir kitų šalių kūrėjų filmus.

50-ies vietų kino salė veikia atnaujintoje Vilniaus oro uosto išvykimo zonoje – prie A2 vartų. Jos darbo laikas pritaikytas prie skrydžių tvarkaraščio – filmai rodomi nuo pirmo iki paskutinio dienos skrydžio.

Filmų repertuaras yra periodiškai keičiamas, siekiant parodyti kuo daugiau kino kūrėjų darbų.  Nuo pradžios jau parodyta keliolika įvairių filmų  programų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Vengrijos, Islandijos ir kitų šalių. Visi filmai rodomi su angliškais subtitrais. Lietuviškų filmų repertuarą rengia lietuviškų trumpematražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

FilmBox5-505x337

Idėja įgyvendinta Lietuvos kino centro ir VĮ „Lietuvos oro uostai“. Pasak Lietuvos kino centro, tai vienas gražiausių pavyzdžių Lietuvoje ir ne tik, kaip verslo ir kultūros institucijos gali bendradarbiauti ne siekdamos pelno, o galvodamos apie žmonių įspūdžius ir potyrius. Vilniaus oro uosto teigimu, keleiviai kino salėje gali ne tik atsipalaiduoti prieš skrydį, bet ir susipažinti su lietuvišku kinu.