Kino salė VNO


Vilniaus oro uoste nuo 2015 metų gegužės veikia pirmoji Rytų ir Šiaurės Europoje kino salė, įrengta oro uoste, kurioje skrydžio laukiantiems keleiviams yra suteikiama galimybė nemokamai žiūrėti trumpametražius vaidybinius, dokumentinius ir animacinius lietuvių ir kitų šalių kūrėjų filmus.

50-ies vietų kino salė veikia atnaujintoje Vilniaus oro uosto išvykimo zonoje – prie A2 vartų. Jos darbo laikas pritaikytas prie skrydžių tvarkaraščio – filmai rodomi nuo pirmo iki paskutinio dienos skrydžio.

Filmų repertuaras salėje yra periodiškai keičiamas, siekiant parodyti kuo daugiau kino kūrėjų darbų.  2015 metais buvo rodoma trumpametražiai filmai iš Latvijos, Estijos, jungtinė europietiškų filmų programa bei išskirtinė jaunimui orientuotų filmų programa, sudaryta bendradarbiaujant su kanalu „Eurochannel“. 2016 metais buvo parodytos programos iš Lenkijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Vengrijos, Islandijos ir kitų šalių. Visi filmai rodomi su angliškais subtitrais. Lietuviškų filmų repertuarą rengia lietuviškų trumpematražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

FilmBox5-505x337

Idėja įgyvendinta Lietuvos kino centro  Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėjoa Lianos Ruokytės-Jonsson ir VĮ „Lietuvos oro uostai“ generalinio direktoriaus Gedimino Almanto iniciatyva.

Anot VĮ „Lietuvos oro uostai’ generalinio direktoriaus Gedimino Almanto, Vilniaus oro uostas yra ne tik infrastruktūra, bet ir erdvė, kurioje keleiviai praleidžia nemažai laiko. „Rūpindamiesi savo keleiviais ir jų gera nuotaika, įkūrėme kino teatrą, kuriame bus galima ne tik atsipalaiduoti prieš skrydį, bet ir susipažinti su lietuvišku kinu.“

„Mes labai džiaugiamės, kad oro uostas įsileido lietuvišką kultūrą ir jaunųjų kūrėjų darbus. Tai vienas gražiausių pavyzdžių Lietuvoje ir ne tik, kaip verslo ir kultūros institucijos gali bendradarbiauti ne siekdamos pelno, o galvodamos apie žmonių įspūdžius ir potyrius“, – sakė Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Liana Ruokytė-Jonsson.

UŽSIENIO ŠALIŲ – SVEČIŲ PROGRAMOS

VENGRIJA
Liepa, 2016 m.

Stotis / Station (Csaba Vékes, 2014)
Mano vedlys / My Guide (Barnabás Tóth, 2013)
Siena / Wall (Simon Szabó, 2013)
Dangiškoji sargyba / Heaven’s Vanguard (Emil Goodman, 2013)
Brandos pabaiga / End of Puberty (Fanni Szilágyi, 2015)
Turistas / Tourist (Szonja Szabó, 2012)
Žarnokai ir svogūnai / Tripe and Onions (Márton Szirmai, 2006)

ISLANDIJA
Gegužė, 2016 m.

Artunas / Artun (Gudmundur Arnar Gudmundsson, 2014)
Banginių slėnis / Whale Valley (Gudmundur Arnar Gudmundsson, 2013)
Ačiū / Thanks (Benedikt Erlingsson, 2007)
Vaivorykštinis vakarėlis / Rainbow Party (Eva Sigurdardottir, 2015)
Gyvatė barškuolė / Rattlesnakes (Hafsteinn Gunnar Sigurdsson, 2007)
Draugužis / Chum (Jorundur Ragnarsson, 2014)

LENKIJA
Balandis, 2016 m.

Tyrimas apie moteris / Survey About Women (Mateusz Glowacki, 2012)
Rytoj, kai tu miegosi / Tomorrow When You Sleep (Marta Prus, 2010)
Koks vandenyno gylis / How Deep Is The Ocean (Filip Syczynski, 2013)
Peilis ir žmona / Knife In The Wife (Maria Drygas, 2014)
Lukas ir Lota / Luke & Lotta (Renata Gasiorowska, 2012)

PRANCŪZIJA
Kovas, 2016 m.

I.
Ascension
Bagnolet
Couchée
Fear of Flying
Fresh out of school
HedgeHogs
Home sweet home
Jean-Michel the woodland Caribou
L’inventeur
The Orchestra
Message dans l’air
Moi j’attend
My Little Croco
Reufl
So many forests
The lightkeeper
II.
Babioles
Aalterate
Carlitopolis
Empire
Fast Film
Logorama
Obras
Supervenus
The Gloaming
Dix
Sonata
Lonely Bones

DANIJA
Vasaris, 2016 m.

I.
Lėlių namelis / A Dolls House (Tobias Gundorff Boesen, 2013)
Dar po vieną / Puff Puff Pass (Thomas Daneskov, 2013)
Daimi / Daimi (Marie Gratho Sorensen, 2012)
Artimieji / The Ones You Love (Malou Reymann, 2012)
II.
Heliumas / Helium (Anders Walter, 2014)
Sūnus / Son (Kristoffer Kiornoe, 2014)
Liepsna ir medvilnės pūkelis / The Flame and the Cotton Ball (Niels Bisbo, 2012)
Šuo danguje / Dog in Heaven (Jeanette Norgarrd, 2010)

ŠVEDIJA
Sausis, 2016 m.

I.
Ritė / Reel (Jens Choong, 2013)
Lengvesnis gyvenimas / A Simpler Life (Gunhild Enger, 2013)
Sindromeda / Syndromeda (Patrik Eklund, 2013)
Kilimandžaras / Kilimanjaro (Nima Yousefi, 2013)
Pirtis / Bath House (Niki Lindroth von Bahr, 2014)
Bet juk tu šuo / But You Are A Dog (Malin Erixon, 2014)
II.
Nuotykių pica / Adventure Pizza (Eva Lindstrom, 1996)
Didysis bėgikas Glenas / Glenn, the Great Runner (Anna Erlandsson, 2004)
Bikinis / Bikini (Lasse Persson, 2004)
Mėsos kukuliai ir baisioji šakutė / Meatballs and Fork Beast (Johan Hagelback, 2012)
Mėsos kukuliai ir apgailėtini peštukai / Meatballs and Sorry Bullies (Johan Hagelback, 2012)
Vaikas ir didinamasis stiklas / Looking-Glass Child (Erik Rosenlund, 2007)
Aš apskrita / I Am Round (Mario Adamson, 2011)
Astono dovanos / Aston’s Presents (Uzi Geffeblad & Lotta Geffenblad, 2012)
Kalis Kranas / Kalle Kran (Johan Hagelback, 2014)
Agnė / Agnes (Anja Lind, 2014)
Taškius ir Pleškius stovi ant ausų / Spot & Splodge do Earstandings (Uzi Geffenblad & Lotta Geffenblad, 2013)
Kas jei..? / What If..? (Linda Hamback & Marika Heideback, 2014)

ESTIJA
Gruodis, 2015 m.

I.
Žirafa / Giraffe (Rao Heidmets, 1986)
Mulkiai / The Simpletons (Rein Raamat, 1974)
Klabu / Klaabu (Avo Paistik, 1978)
Klabu kosmose / Klaabu In Space (Avo Paistik, 1981)
Juokų kamuolys / Luaghball (Heino Pars, 1984)
Kepėjas ir kaminkrėtys / The Baker And The Chimney Sweep (Kalju Kivi, 1982)
Ramzio išdaigos I / Ramses’s Tricks I (Heiki Ernits, 1985)
Ramzio išdaigos II / Ramses’s Tricks II (Heiki Ernits, 1986)
Spalvoti pieštukai / Colored Pencils (Heiki Ernits, 1986)
II.
Miriam ir spalvos / Miriam’s Colors (Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja, 2008)
Miriam ir nykštukas / Miriam’s Gnome (Mait Laas, 2003)
Miriam žaidžia slėpynes / Miriam Plays Hide And Seek (Priit Tender, 2004)
Miriam ir žalieji spuogeliai / Miriam’s Green Spots (Priit Tender, 2012)
Miriam ir sudužęs paveikslėlis / Miriam’s Broken Picture (Priit Tender, 2009)
Miriam ir maisto kombainas / Miriam’s Food Processor (Andres Tenusaar, 2012)
Miriam ir inkilas / Miriam’s Nest Box (Riho Unt, 2006)
Miriam ir iškyla gamtoje / Miriam’s Picnic (Andres Tenusaar, 2007)
Miriam ir potvynis / Miriam’s Flood (Andres Tenusaar, 2007)
Miriam ir teatras / Miriam’s Theatre (Priit Tender, 2007)
Miriam ir aitvaras / Miriam’s Kite (Riho Unt, 2013)
Teatro morka / Carrot Of The Theatre (Partel Tall, 2006)
Morka / The Carrot (Partel Tall, 2003)
Morka paplūdimyje / Carrot On The Beach (Partel Tall, 2008)

ŠEŠTASIS EUROCHANNEL TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ TURAS „EUROPOS JAUNIMAS“
Lapkritis, 2015 m.

Matilda / Matilde (Vito Palmieri, 2013)
Gyvenimas / Live (Maharaki, 2011)
Margareta / Margerita (Alessandro Grande, 2013)
Galia / Galia (Raphael Baudet & Sarah Carlot, 2013)
Brangutė / Little Darling (Igor Mirković, 2013)
Viliojimo meistrė / The Pick-Up Artist (Steffen Weinert, 2006)

LATVIJA
Spalis, 2015 m.

I.
Choro gastrolės / Choir Tour (Edmunds Jansons, 2012)
Marsietis / The Martian (Nils Skapans, 2015)
Ežiai ir miestas / Hedgehogs and the City (Evalds Lacis, 2013)
Prioritetai / Priorities (Gints Zilbalodis, 2014)
Miško sargybiniai / Guards of the Forest (Maris Brinkmanis, 2015)
Lokys / Ursus (Reinis Petersons, 2011)
Vaiduoklių valanda / Ghost Hour (Nils Skapans, 2014)
II.
Trumpas filmas apie gyvenimą / Short Film About Life (Laila Pakalniņa, 2014)
Užtemimas / Eclipse (Karlis Vitols, 2009)
Tėtė Gena / Papa Gena (Laila Pakalniņa, 2001)
Laivas / The Ship (Egils Mednis, 2008)
Sparnai ir irklai / Wings and Oars (Vladimir Leschiov, 2009)
Tyla / Silence (Laila Pakalniņa, 2009)
Antropovo vasarnamis / Villa Antropoff (Vladimir Leschiov, 2012)