Taisyklės


DĖMESIO! Informuojame, kad nuo balandžio 1 d. Kino taryba pertvarkoma į atskirų kino sričių ekspertų komisijas. Šiuo metu vykstant pasikeitimo procesams paraiškos kino platinimui yra priimamos kaip įprasta, tačiau sprendimai dėl šių stipendijų skyrimo gali vėluoti, priklausomai nuo to, kaip sklandžiai vyks Kino tarybos pertvarkymas į ekspertų komisijas. Tikimasi, kad nauja paraiškų vertinimo ekspertų komisija galėtų pradėti darbą šio mėnesio pabaigoje, jei prašomu terminu Kultūros ministerija patvirtins dokumentus, reglamentuojančius šių ekspertų veiklą.

Dėkojame už kantrybę šiuo pereinamuoju laikotarpiu.

————-
Programos tikslas – skatinti kino matomumą ir sudaryti sąlygas efektyvesniam nacionalinių filmų platinimui Lietuvoje. Paraiškas finansavimui gauti gali teikti juridiniai asmenys, kurių pagrindinė veikla yra filmų gamyba ar platinimas, turintys teises platinti filmą(-us) Lietuvoje.

Priimamos paraiškos ilgametražio vaidybinio, dokumentinio ar animacinio filmo ar trumpametražių filmų programos platinimui kino teatruose Lietuvoje.

Kino platinimo projektų paraiškos priimamos nuolat, bet ne vėliau nei likus 45 kalendorinėms dienoms iki pirmosios filmo rodymo kino teatruose dienos. 

Kino platinimo projektų valstybinio finansavimo taisyklės  PDF

Galima didžiausia projekto finansavimo suma – 5000 EUR. Projektui įgyvendinti gali būti skiriama iki 50 proc. projekto tinkamų išlaidų bendros sumos, atsižvelgiant į valstybės biudžeto galimybes.

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 213 4236, el. p. a.kuprevicius@lkc.lt