Kino klubai Lietuvos mokyklose


Siekdamas suteikti mokykloms prieigą legaliai ir nemokamai žiūrėti lietuviškus bei užsienio filmus, Lietuvos kino centras įgyvendina projektą „Kino klubai“. Mokyklos kviečiamos steigti kino klubus, pasiūlyti moksleiviams patrauklesnį būdą mokytis, per filmus pažinti įvairiausių šalių kultūras, turiningesnį laisvalaikį ir filmų įvairovę.

Kiekvienoje projekte dalyvaujančioje mokykloje kas savaitę rodomi filmai iš specialiai sudaryto filmų katalogo, o po peržiūrų rengiami filmų aptarimai. Mokykla, prisijungusi prie projekto interneto svetainės, gali pasirinkti jai įdomius filmus ir nemokamai bei legaliai rodyti juos mokiniams.
Projekto tikslas – vystyti kino edukaciją Lietuvoje, skiriant daugiau dėmesio vaikams ir jaunimui, didinti kino prieinamumą visoje šalyje.

Projekte jau dalyvauja per 150 mokyklų iš daugiau nei 40 Lietuvos vietų. Mokyklų ir jų bendruomenių iniciatyvos dėka kino klubai nuo projekto pradžios surengė beveik 3000 peržiūrų. 2017 m. projektas „Kino klubai“ prasidėjo kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas” dalis. Pilotinį projektą Lietuvos kino centras įgyvendino kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe” bei Latvijos ir Gruzijos nacionalinėmis kino institucijomis. Dalinai projektą finansavo Europos Komisijos MEDIA programa.

Prisijungiant prie projekto, pirmiausia prašome pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Tuomet už kino klubo veiklą atsakingam asmeniui siunčiame instrukciją, kaip prisijungti prie projekto ir gauti prieigą prie filmų peržiūrų, taip pat pridedame „Kino klubo vadovą“ su praktiniais patarimais, kaip organizuoti kino klubo veiklą.

Daugiau apie kino klubus ČIA.

Daugiau informacijos: Karolina Dačkutė, tel. (8 5) 213 0996, el. p. k.dackute@lkc.lt