Projektai


Šiame puslapyje rasite informaciją apie įvairius kitų organizacijų vykdomus kino edukacijos projektus.

Kino edukacijos projektas „Kuriam kiną!“

„Kuriam kiną!“ skirtas jauniems (14-35 m.), neprofesionaliems kino kūrėjams, siekiantiems pradėti kurti kiną, tobulinti savo įgūdžius ir norintiems pristatyti savo kūrinius platesnei auditorijai. Tereikia, pagavus įkvėpimą, pradėti kurti ir užregistruoti savo filmą projekto puslapyje kuriamkina.lt.

  • Projekto dalyviai iki gruodžio 15 d. turi atsiųsti iki 5 minučių, niekur anksčiau nepublikuotą kino filmą, kuris turėtų siužetą ir personažus.
  • Konkursiniam darbui netaikomi techniniai reikalavimai, filmas gali būti sukurtas naudojant tiek profesionalią įrangą, tiek mobilų telefoną.
  • Sudaryta komisija atrinks 5 konkurso finalininkus, iš kurių nugalėtojus išrinks žiūrovai.
  • Priziniame fonde laimėtojų laukia vaizdo kamera GoPro HERO3 SILVER, mokomųjų knygų apie kino kūrimą rinkinys ir vertinga DVD filmų kolekcija.

„Kuriam kiną!“ pristato vaizdo pamokas, kuriose, visiems pradedantiems kurti kiną, patarimus dalija Lietuvos ir užsienio specialistai: režisierė Kristina Buožytė, aktorė Jurgita Jutaitė, scenarijaus dėstytojas, 9 filmų autorius Janas Fleischeris ir scenarijaus konsultantė, BAFTA komisijos narė Angeli McFarlane iš Didžiosios Britanijos.

Projekto vadovas Tadas Bojarskas
E-mail: tadas@ironcat.lt
Tel. 861436696

Kino edukacijos projektas „Kino knyga 2013“

Ar viskas, ką bruka TV ir kompiuterio ekranai iš tiesų yra Tavo? Tau tinkama ir įdomu? O gal turi savitą požiūrį, įdomią patirtį ir turi ką pasakyti apie gyvenimą? Dalyvauk  edukaciniame projekte „Kino knyga“. Išmok fiksuoti aplinką vaizdu, kurti vizualų pasakojimą, rašyti kūrybiškai. Drauge su bendraminčiais dalyvauk filmų peržiūrose bei diskusijose. Mokykis iš profesionalių kino režisierių, kurie vadovaus užsiėmimams.
Kūrybinės kino dirbtuvės vyks Vilniuje moksleivių rudens atostogų metu.
Jei tave sudomino projektas, atlik užduotį: įkvėpk drąsos ir kurk dienoraštį! Faktus, vardus, svarbius momentus pasilik sau ar patikėk asmeniniam dienoraščiui, o mums aprašyk vieną savo dieną:

  • Viename A4 formato puslapyje;
  • Būk laisvas ir kūrybingas. Tai ne diktantas ir ne rišlus temos dėstymas. Nesistenk rašyti kas, kada ir kodėl įvyko, rašyk kaip tai vyko ar ką pastebėjai tame įdomaus.
  • Stebėk detales: spalvas, garsus, kvapus, šviesas – tai, kas dažniausiai lieka užgožta kasdienių įvykių.
  • Jeigu užduotis atrodo neaiški – taip ir turi būti. Suklysti neįmanoma, kurk savaip. Pažiūrėk į savo dieną ir aplinką aukštyn kojom.

Nekantriai lauksime dienoraščių adresu cinebook@kinopavasaris.lt iki 2013 10 01. Įdomiausių, kūrybiškiausių darbų autoriai bus pakviesti į kūrybines kino dirbtuves. Jei turi klausimų – mielai atsakysime.

Daugiau informacijos pateikta projekto nuostatuose.

Projekto vadovė Lina Užkuraitytė
El. paštas cinebook@kinopavasaris.lt
Tel. 867752036