Konkursas „Dokumentika mokykloje“


Konkurso tikslas: siekiama ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

 • Konkurso datos:  vyksta kasmet kovo-balandžio mėn.
 • Konkurso dalyviai: dalyvauti visi 7-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą.
 • Konkurso užduotis: sukurti trumpą (iki 5 min. trukmės) dokumentinį filmą.
  Konkurso tema gali tapti viskas, kas patinka ar nepatinka mokykloje, kas nutinka mokykloje: tarpusavio santykiai, pirmoji meilė, įvairūs moksleiviams aktualūs klausimai.
 • Konkurso darbų pateikimas: Filmą dalyvis turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com, išsiųsti pranešimą apie patalpinimą elektroniniu paštu info@lkc.lt nurodant „Video darbų konkursui“. Kartu su šiuo pranešimu išsiųsti ir užpildytą Dalyvio anketą.
 • Kūrybinės kino dirbtuvės: moksleivių grupėms, norinčioms į pagalbą pasitelkti kino profesionalų pagalbą, organizuojamos kūrybinės kino dirbtuvės. Atsižvelgiant į registracijos į kūrybines kino dirbtuves anketas ir motyvaciją,  atrenkama 10 dalyvių grupių. Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė 2 dienos. Maksimalus dalyvių skaičius 16 moksleivių.
 • Konkurso dokumentai:
  Video darbų konkurso taisyklės
  Video darbų konkurso dalyvio anketa
  Kūrybinių kino dirbtuvių registracijos anketa
 • Konkurso gairės
  „Trumpo dokumentinio filmo kūrimo pagrindai“

2016 m. konkurso laimėtojai

Sveikiname konkurso laimėtojus ir dėkojame visiems jame dalyvavusiems moksleiviams, taip pat juos dalyvauti paskatinusiems mokytojams!

I Kristijonas Šidlauskas
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Prisipažinimas
II Komanda „Kino šveitėjai“
(Rugilė Miškinytė, Kotryna Makackaitė, Simona Giedraitytė, Austėja Slabodaitė)
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija
Unikalumas
III Komanda „Objektyvai“
(Austėja Kuzmarskytė, Emilja Kunigiškytė, Nojus Grigorevičius, Šarūnas Jacikas)
Raseinių Šaltinio progimnazija
Mokiniai kaip gyvūnai

Visi 2016 m. konkurso darbai ČIA.

Visi 2015 m. konkurso darbai čia.