Venecijos kino festivalyje – trys lietuviški filmai


Piligrimai

Tarptautinis Venecijos kino festivalis paskelbė savo programą. Joje net trys geros žinios Lietuvai – į vieno svarbiausių Europos kino festivalių programas pateko net trys nauji lietuviški kino darbai.

Naujausias Lauryno Bareišos ilgametražis vaidybinis filmas „Piligrimai“ buvo atrinktas į konkursinę Venecijos festivalio programą „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“). Filme pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras.

Antrasis lietuviškas kino darbas festivalio programoje – Sauliaus Baradinsko trumpametražis vaidybinis filmas „Techno, mama“. Trumpametražis buvo atrinktas į Venecijos kino festivalio programą, skirta trumpametražių filmų konkursui „Orizzonti Short Films Competition“. Istorija pasakoja apie smurtą artimoje aplinkoje ir paauglį, kuris nori išvykti į Berlyną, tačiau motina jo neišleidžia.

Festivalyje taip pat dalyvaus mažumos bendros gamybos filmas „Trys“ (liet. prodiuserė Marija Razgutė).

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais.

Venecijos kino festivalis šiemet vyks rugsėjo 1-11 dienomis.