Nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai: rinkite mylimiausią filmą, pristatomas prizas


NLKA prizai

Gegužės 29 d. Lietuvos kino industrijos laukia svarbus įvykis – Lietuvos Nacionaliniai kino apdovanojimai, kurių metu bus paskelbti 20-ies nominacijų laureatai. „Publikos simpatijos“ laimėtojus lems portalo LRT.lt lankytojų balsai.

Nuo gegužės 3 d. portalo LRT.lt lankytojai jau gali atiduoti balsą už savo mylimiausią 2019 ar 2020 metų filmą. Internetinio balsavimo, truksiančio iki gegužės 20 d., rezultatai lems, kokiai juostai iškilmingoje ceremonijoje bus įteiktas mylimiausio Lietuvos žiūrovų filmo apdovanojimas.

Į „Publikos simpatijos“ prizą pretenduoja 21 lietuviška kino juosta: „Advokatas“, „Sistema“, „Čia buvo Saša“, „El Padre Medico“, „Spec. Žvėrynas“, „Purpurinis rūkas“, „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, „Išgyventi vasarą“, „Nova Lituania“, „Pilis“, „Angelų takais“, „Nijolė“, „Rūgštus miškas“, „Pasaulio šerdis“, „Sutemose“, „Kita tylos pusė“, „Valstybinės laidotuvės“, „Gimtinė“, „Nematoma“, „Laiko tiltai“ ir „Omarų sriuba“. Tarp pretendentų į apdovanojimą – ilgametražiai vaidybiniai, dokumentiniai filmai ir vienas virtualus trumpametražis animacinis filmas.

Gegužės 3-iąją, skelbiant žiūrovų balsavimo pradžią, Nacionaliniai Lietuvos kino apdovanojimai pristato ir pagrindinį apdovanojimų prizą „Aš-Tu“, kuris bus įteiktas pagerbiant Lietuvos kino kūrėjus. Jo autorius – Nacionalinio Lietuvos kino apdovanojimo meninės idėjos projekto konkursą laimėjęs grafikos dizaineris, dėstytojas Marius Žalneravičius.

Pasak prizo autoriaus M. Žalneravičiaus, jo idėja paremta dualumu: žiūrovo ir aktoriaus, veikėjo ir stebėtojo susitikimu prie kino ekrano. „Kinas tarytum veidrodis, kuriame matome savo atspindį, susitapatiname su kažkuriuo veikėju ir išeidami po seanso kartais negalime paleisti personažo, kuris nors trumpam buvo tapęs manimi arba aš juo. Šio apdovanojimo idėja paremta dualumu, žiūrovo ir aktoriaus, protagonisto ir antagonisto, juodo ir balto. Šie du skrituliai primena du veidus, kurie gali žiūrėti vienas į kitą, gali žiūrėti į auditoriją, gali būti patys žiūrovai ir būti nusisukę į ekraną.“

NLKA prizas

Iškilminga Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų ceremonija įvyks gegužės 29 d. Ją tiesiogiai nuo 21 val. transliuos LRT TELEVIZIJA.