Beveik 900 Lietuvos moksleivių rinko geriausią Europos filmą vaikams


Mažieji bėgliai

Sekmadienį tūkstančiai Europos vaikų, tarp kurių ir beveik 900 Lietuvos moksleivių, tapo reikliais kino kritikais – tarptautiniame renginyje „Jaunojo žiūrovo kino diena“ jiems buvo patikėta misija išrinkti geriausią Europos filmą vaikams. Europos kino akademijos iniciatyva šiais metais vyko dviem formatais – ir kino teatruose, ir virtualiai. Lietuva šiame projekte dalyvavo jau ketvirtą kartą.

871 – tiek Lietuvos moksleivių šiais metais tapo „Jaunojo žiūrovo kino dienos“ dalyviais Lietuvoje. Anksčiau susiburdavę kino teatruose, šįkart jie geriausią Europos filmą vaikams rinko virtualiai iš savo namų. 12-14 m. moksleiviai iš visos Lietuvos drauge su bendraamžiais iš dar 38 Europos šalių žiūrėjo tris filmus: italų ir prancūzų pasaką „Pinokis“ (rež. Matteo Garrone), norvegišką nuotykių filmą „Mažieji bėgliai“ (rež. Johanne Helgeland) ir airių animaciją „Vilkolakiai“ (rež. Tomm Moore, Ross Stewart).

Renginio pabaigoje iš peržiūrėtų filmų jaunoji komisija rinko vieną geriausią. Visų Europos vaikų balsai buvo susumuoti ir apdovanojimų ceremonijoje Erfurte, Vokietijoje, buvo paskelbtas geriausias Europos filmas vaikams. Šiemet geriausio filmo titulas atiteko istorijai „Mažieji bėgliai“ (rež. Johanne Helgeland), pasakojančiai apie drąsią̨ dešimtmetę̨ Gerdą ir jos brolį Otą, kurie padeda Sarai ir Danieliui pabėgti nuo nacių, pereinant sieną iš Norvegijos į neutralią Švediją. Tai – filmas apie pasitikėjimą, bekompromisį lojalumą ir didžią drąsą, kurios gali turėti ir jauniausi vaikai. Ši istorija yra paremta Majos Lunde knyga. Filmui nugalėtojui tradiciškai buvo įteiktas oficialus kino akademijos apdovanojimas.

Net penkias dienas, balandžio 21-25 d., vykusio renginio metu moksleiviai turėjo galimybę ne tik žiūrėti nuotaikingus filmus, bet ir susipažinti su bendraamžiais iš kitų šalių, diskutuoti apie kiną ir pamatytuose filmuose keliamas vertybes.

„Jaunojo žiūrovo kino diena“ yra Europos kino akademijos renginys, vykstantis nuo 2010 metų. Lietuva prie šio renginio prisijungė jau ketvirtą kartą. Europos kino akademijos renginį Lietuvoje organizuoja  Lietuvos kino centras.

Renginio įrašas: https://yaa.europeanfilmawards.eu/