Virtualiai vykusi „European Shooting Stars“ programa su lietuviu aktore gyvo tęsinio lauks birželį


16049_8_SHOOTING-STARS-horizontal

24-ąjį kartą vykusi Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinė kino talentų programa „European Shooting Stars“ baigėsi. Šiais metais į programą kartu su kitais devyniais kylančiais Europos aktoriais buvo pakviesta ir lietuvė Žygimantė Elena Jakštaitė. Tarptautinė talentų programa lietuvių aktorę pastebėjo po pagrindinio vaidmens Andriaus Blaževičiaus ilgametražiame filme „Bėgikė“.

Tris dienas trukusios „European Shooting Stars“ programos metu dešimtukas dalyvių susitiko net su 62 aktorių atrankos režisieriais ir talentų agentais iš 21-os šalies, bendravo su tarptautine žiniasklaida ir dalino interviu net 42 žurnalistams iš 20-ies šalių.

Dėl pandemijos „European Shooting Stars“ programa šiais metais pirmą kartą vyko virtualiai internete. Kylančių žvaigždžių apdovanojimų ceremonija įvyks birželio mėnesį, vasarinių Berlinalės renginių („Berlinale Summer Special“) metu.

„Mums labai malonu, kad šis išskirtinis kylančių žvaigždžių dešimtukas priėmė mūsų kvietimą dalyvauti virtualioje programoje. Jutome tikrą artumą ir komandinę dvasią, nepaisant to, jog visi jungėsi atskirai, iš savo šalių. Žinoma, tai nepakeitė fizinio kontakto, bet tikimės ir nekantraujame visa tai patirti vasariniuose Berlinalės renginiuose, kai pagaliau pavyks susitikti asmeniškai,“ – teigia EFP (European Film Promotion) vykdančioji direktorė Sonja Heinen.

Lietuvių atstovės Žygimantės Elenos Jakštaitės  kandidatūrą „European Shooting Stars“ pasiūlė „European Film Promotion“ narys Lietuvos kino centras. Patekti į šią programą iki šiol buvo pavykę tik vienai Lietuvos atstovei – 2015 m. joje dalyvavo Aistė Diržiūtė, atlikusi vieną iš pagrindinių vaidmenų režisierės Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“.

Tinklas „European Film Promotion“, įkurtas 1977 m., vienija 37-ias Europos šalis atstovaujančias  organizacijas, kurios dirba kartu populiarindamos europietišką kiną ir talentus Europoje bei už jos ribų. „EFP“ organizuoja Europos filmų peržiūras tarptautinių kino festivalių ir mugių metu, teikia paramą jų viešinimui, pristato talentingus Europos kūrėjus ir prodiuserius užsienio rinkoms, organizuoja tinklaveikos renginius.

„European Shooting Stars“ programa, įsteigta 1998 m., yra viena populiariausių tinklo vykdomų veiklų.