Kristinos Buožytės ir Bruno Samper filmas „Vakarinė Žvaigždė“ gavo „Eurimages“ paramą


eurimages-505x284

161-ajame Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimages“ vadovų tarybos susitikime buvo priimtas sprendimas 400 000 eurų finansuoti režisierių dueto Kristinos Buožytės bei Bruno Samper vaidybinį filmą „Vakarinė Žvaigždė“ („Vesper Seeds“).

Filmą kartu kuria Lietuvos, Prancūzijos ir Belgijos prodiuseriai. Filmo gamybą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.

Režisierių Kristinos Buožytės ir Bruno Samper kuriamas projektas „Vakarinė žvaigždė“ – tamsus metaforinis pasakojimas apie šiuolaikinės visuomenės problemas – ekologinę krizę, determinizmą – kuris taip pat neša ir viltingą žinutę žiūrovui. Istorija tyrinėja aktualias temas socialiniu, ekonominiu ir genetiniu lygmenimis. Filmas kelia klausimą – ar žmogaus pasirinkimai ir likimas yra įtakoti jo aplinkos, genų, materialinės padėties, ar vis dėlto įmanoma išsivaduoti iš pasirinkimus lemiančių veiksnių ir pilnai išnaudoti savo potencialą?

Šios „Eurimages“ sesijos metu iš viso buvo paremti 17 bendros kino gamybos vaidybinių filmų projektų, jiems paskirstyta 4 124 000 eurų.

„Eurimages“ yra 1988 m. įkurtas Europos Tarybos Europos kino paramos fondas, kurio tikslas – remti Europos šalių bendrą filmų gamybą, Europos filmų platinimą ir rodymą. Fondo veikloje dalyvauja 36 valstybės narės, Lietuva „Eurimages“ nare tapo 2007 m.