Paskirtos vienkartinės dotacijos kino teatrams ir kino filmų platintojams


LKC-vizualas3-505x284

Siekiant sumažinti COVID-19 pandemijos sukeltus nuostolius, kurie susidarė apribojus kino teatrų ir kino platintojų veiklą, Lietuvos kino centras paskirstė vienkartines dotacijas kino teatrams ir filmų platintojams. Bendras šios valstybės pagalbos priemonės biudžetas 2,8 mln. eurų.

Dotacijos paskirtos 18 kino teatrų, valdančių 71 kino ekraną visoje Lietuvoje. Iš viso jiems išdalinta 2,24 mln. Eur. Parama kino teatrams buvo skirstoma remiantis de minimis pagalbos reglamentu (t.y. nei vienas pagalbos gavėjas negali gauti didesnės nei 200 tūkst. eurų dotacijos per pastaruosius trejus metus) ir apskaičiuojama proporcingai pagal eksploatuojamų kino ekranų skaičių.

Paraiškas taip pat pateikė 16 kino filmų platintojų. Dėl paramos kreipėsi ir filmų platinimo veiklą vykdantys kino teatrai, iš kurių 2  jau pasiekę valstybės pagalbos limitą, todėl nebegalėjo gauti dotacijos kaip platintojai.

12 platinimo įmonių paskirstyta 560 tūkst Eur. Šios įmonės 2019 m. kino teatruose išplatino 309 filmus (tarp jų – ir 4 trumpametražių programos) ir vienkartinių dotacijų dydis buvo apskaičiuotas proporcingai paraiškovų 2019 m. išplatintų kino teatruose filmų skaičiui bei remiantis de minimis pagalbos reglamentu.

Vidutiniškai trijų šimtų tūkstančių lankytojų kiekvieną mėnesį sulaukdavę kino teatrai šį pavasarį itin stipriai nukentėjo dėl šalyje paskelbto karantino. Sustojo ir kino filmų platinimas. Iš viso filmų demonstravimo uždarose patalpose veikla Lietuvoje buvo nutrūkusi trylika savaičių. Birželio pabaigoje pagal visus saugumo reikalavimus atnaujinę veiklą kino teatrai dirba veikiami apribojimų, tačiau palengva susigrąžina žiūrovus. Birželį kino salėse filmus žiūrėjo vos 17 tūkst. lankytojų, rugpjūčio duomenimis sulaukta 124 tūkst. žiūrovų, tai sudaro tik 1/3 tokiu metu įprasto srauto.

Pasak Lietuvos kino centro užsakymu atliktos Lietuvos kino rodytojų situacijos ekonominės analizės, per 2020 metus rinka neteks daugiau nei 8 mln. eurų pajamų vien iš kino bilietų pardavimų, o iš kitų pardavimų (gėrimai, užkandžiai, kt.) prognozuojamas dar maždaug 4 mln. eurų nuostolis. Bendra negautų pajamų suma gali siekti apie 12 mln. eurų vien tik 2020 metais.

Su paskirtų dotacijų sąrašu kino teatrams galite susipažinti čia.

Su paskirtų dotacijų sąrašu kino filmų platintojams galite susipažinti čia.