RENGINYS ATŠAUKTAS. Kviečiame į mokymus „Seksualinio priekabiavimo prevencija Lietuvos kino industrijoje: matyti, žinoti, veikti“


LKC-vizualas3-505x284

Renginys atšauktas dėl šalyje nuo lapkričio 7 d. įsigaliojančio karantino.

Lietuvos kino centras tęsia misiją kalbėti svarbia seksualinio priekabiavimo paplitimo tema, šviesti apie galimus šios problemos sprendimo būdus ir rengti mokymus industrijai, taip drauge siekiant pagerinti esamą padėtį. Lapkričio 13-ąją kviečiame į trečiuosius seksualinio priekabiavimo prevencijos mokymus. Tai antrieji mokymai šiais metais.

Apie mokymus „Seksualinio priekabiavimo prevencija Lietuvos kino industrijoje: matyti, žinoti, veikti“

2019 m. Lietuvos kino centro iniciatyva atlikta apklausa parodė, kad seksualinis priekabiavimas yra gana plačiai paplitusi, bet ne visuomet atpažįstama praktika. Su juo teigę susidūrę net 24-41 proc. respondentų. Devyni iš dešimties apklausos respondentų sutiko, kad priekabiautojams turėtų būti taikomos paveikios sankcijos ir užtikrinama seksualinio priekabiavimo prevencija.

Todėl norėdami atliepti šį Lietuvos kino industrijos bendruomenės poreikį, kviečiame į dienos trukmės mokymus, kuriose bus pristatyti apklausos rezultatai, skatinama reflektuoti seksualiniam priekabiavimui prielaidas kuriantį kontekstą, ugdyti praktinius atpažįstamumo ir gebėjimo reaguoti į nepageidaujamą elgesį įgūdžius.

Mokymai vyks: 2020 lapkričio 13 d., 10:00-17:00, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Mokymuose nagrinėjamos temos:

Teisinis reglamentavimas

Seksualinio priekabiavimo ištakų apžvalga

Atvejų analizė, skirta seksualinio priekabiavimo ų praktikų atpažinimui

Apklausos rezultatų pristatymas ir diskusija

Saugios darbo aplinkos Lietuvos kino industrijoje kūrimo galimybės

Lektorės:

Birutė Sabatauskaitė – Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė, teisės ir advokacijos ekspertė. Atlieka analizes dėl asmenų lygybės principo įgyvendinimo Lietuvoje, rengia šešėlines ataskaitas tarptautinėms institucijoms. Vykdo mokymus lygybės principų diegimo darbo vietose tema.

Dr. Margarita Jankauskaitė – Lygių galimybių plėtros centro ekspertė nuo 2003 m. 1992 m. – 2012 m. sulyčių studijomis susijusius kursus dėstė įvairiuose Lietuvos universitetuose. 2009-2011 m. dirbo JTVP lyčių lygybės ekspertu Ukrainoje. 2011 m. JAV ambasada jai suteikė „Drąsios moters“ vardą, o 2015 m. Nacionalinis lygybės forumas ją apdovanojo už lyčių lygybės pasiekimus.

Dalyvių skaičius iki 10 asmenų, registracija vyksta iki lapkričio 11 d. el. paštu: d.butnoriute@lkc.lt. Mokymų organizatoriai įsipareigoja užtikrinti saugumo reikalavimus ir saugius atstumus.

Primename, kad šį pavasarį Lietuvos kino centro puslapyje pradėjo veikti informaciją apie seksualinį priekabiavimą kino industrijai susisteminanti skiltis: http://www.lkc.lt/seksualinio-priekabiavimo-prevencija/ Rubrikoje galima rasti informaciją, kaip atpažinti seksualinį priekabiavimą, kur kreiptis jį patyrus. Taip pat pateikiami gerosios praktikos pavyzdžiai.