Vilniuje prisidėjusios ketvirtosios „Baltijos kino dienos“ prie ekranų kvies ir Kaune


a_9124

Antradienio vakarą Vilniuje prasidėjo jau ketvirtosios „Baltijos kino dienos“. Įdomiausiems pastarųjų metų Baltijos šalių filmams dedikuotas renginys Vilniuje vyks iki šio vakaro, o rugpjūčio 30 d., sekmadienį, žiūrovus pakvies į atidarymo filmo „Metai, pilni scenų“ (rež. Marta Pulk, 2019) pakartojimus Vilniuje ir Kaune. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai – nemokami.

Renginio atidaryme „Forum Cinemas Vingis“ žiūrovai išvydo dokumentinį estų filmą-eksperimentą „Metai, pilni scenų“ apie su kultūra ir menu nieko bendro neturėjusią merginą, kuri gavo neįprastą darbą – per vienerius metus pamatyti visus Estijoje pastatytus teatro spektaklius.

Atidarymo svečius vakaro pradžioje pasveikino Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas, džiaugdamasis, kad drauge su Latvijos ir Estijos kino institucijomis inicijuotas projektas, siekiantis populiarinti nacionalinius filmus kaimyninėse šalyse, sėkmingai tęsiasi jau ketvirtus metus.

a_9091

Kino istoriją apie neįprastą teatro žiūrovę pristatė teatrologas, kino kritikas ir Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga. Pasak jo, žiūrint šį filmą reiktų atkreipti dėmesį į tai, ką šiandien gyvas teatras bando suprasti, ką jis bando artikuliuoti ir įvardinti. „Mano manymu, įdomiausia šiame filme yra pagrindinės herojės monologai. Kelionės po šalį, apsilankymas skirtingose vietose, kur veikia teatrai, išprovokuoja merginos pokalbius su savimi prieš kamerą. Juose matome savito likimo merginos brendimą, tapimą labiau savarankiška,“ – įspūdžiais apie filmą dalinosi A. Liuga.

a_9094

Į atidarymą negalėjo atvykti kūrybinė filmo komanda, bet prieš kino seansus susirinkusius žiūrovus didžiajame ekrane pasveikino filmo prodiuseris Paul Piik, džiaugdamasis, kad jų filmas pateko į „Baltijos kino dienų“ programą Lietuvoje.

a_9119

Šiandien „Baltijos kino dienos“ Vilniuje tęsis, žiūrovai pamatys du latvių filmus: romantinę komediją apie 1930-ųjų Latvijos bohemos intrigas „Homo Novus“ (rež. Ana Vidujela, 2018), kurioje vaidina ir lietuvių kilmės aktorė Aurelija Anužytė-Laucina, bei maištu alsuojančią istoriją apie pirmuosius Latvijos nepriklausomybės metus „Jelgava‘94“ (rež. Jānis Ābele, 2019).

Nemokami „Baltijos kino dienų“ seansai Lietuvoje vyksta „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre, Vilniuje. Rugpjūčio 30 d., sekmadienį, 16 val., įvyks papildomi filmo „Metai, pilni scenų“ seansai Vilniuje (kino teatre „Pasaka“) ir Kaune (kino centre „Cinamon“).

Filmai Lietuvoje rodomi originalo kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais. Renginį Lietuvoje organizuoja Lietuvos kino centras.

„Baltijos kino dienų 2020“ programa:

Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius)

Rugpjūčio 26 d., trečiadienis / 5 salė

18 val. „Homo Novus“ / rež. Ana Vidujela, Latvija, 2018 m., 90 min., romantinė komedija

20.45 val. „Jelgava‘94“ / rež. Jānis Ābele, Latvija, 2019 m., 88 min., nuotykių drama

PAPILDOMI SEANSAI

VILNIUS

Rugpjūčio 30 d., sekmadienis / kino teatras „Pasaka“, Vilnius

16 val. „Metai, pilni scenų“ / rež. Marta Pulk, Estija, 2019 m., 106 min., dokumentinis

KAUNAS

Rugpjūčio 30 d., sekmadienis / „Cinamon“, Kaunas

16 val. „Metai, pilni scenų“ / rež. Marta Pulk, Estija, 2019 m., 106 min., dokumentinis