Taptautinė diskusija internete: Mitai apie trumpametražių filmų industriją: ar yra joje pinigų?


BPF20_MdF_LKC_700x300

Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumas „Baltic Pitching Forum“ kartu su Lietuvos kino centru kviečia į diskusiją internete Kanų kino festivalio mugės „Marché du Film“ metu, birželio 25 d., ketvirtadienį 14 val. Lietuvos laiku.

Registracija į diskusija iki birželio 24 d. vyksta  čia.

Diskusijos ašimi bus dažnai iškylantis aktualus klausimas — ar yra pinigų trumpametražių filmų industrijoje, ką gauna kino kūrėjai iš susitarimų su pardavimų agentais, platintojų kompanijomis, televizijomis. Diskusijoje dalyvausiantys patyrę Europos trumpametražių filmų industrijos ekspertai — filmų pardavimų agentas, festivalių platintojas, televizijos filmų finansavimo fondo atstovė ir tarptautinio koprodukcijos forumo organizatorius — kalbės apie įsišaknijusius mitus trumpųjų filmų pasaulyje bei pateiks realių pavyzdžių, kaip galima monetizuoti trumpametražius filmus.

Visi diskusijos dalyviai buvę ankstesnių „Baltic Pitching Forum“ renginių komisijos nariai.

Diskusiją moderuos animacijos prodiuserė Agnė Adomėnė, kuri taip pat yra ir viena iš Lietuvos animacijos asociacijos įkūrėjų bei valdybos narių, Nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos narė, Europos animacijos apdovanojimų asociacijos bei WIFT Lietuva narė.

DISKUSIJOS DALYVIAI

Sari Volanen televizijos filmų finansavimo fondo atstovė, prodiuserė Yle – The Finnish Broadcasting Company (Suomija)

Wouter Jansen pardavimų agentas, festivalių platintojas, Square Eyes (Nyderlandai)

Marcin Łuczaj pardavimų agentas, New Europe Film Sales (Lenkija)

Laurent Crouzeix Europos trumpametražių filmų forumo „Euro Connection“ koordinatorius Tarptautinis Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalis (Prancūzija)

Diskusiją organizuoja: lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ ir Lietuvos kino centras.

– – –

* Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum“ – naujausių trumpametražių filmų projektų pristatymo renginys, kurio metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjai savo idėjomis siekia sudominti Europos kino profesionalus iš televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų. Kasmet spalio mėnesį Vilniuje vyksiantis forumas laikomas vienu svarbiausių Baltijos regiono trumpametražių filmų industrijos renginių, kuriame susirenka Lietuvos, Latvijos, Estijos  bei šalies-viešnios talentai, pristatomos naujausios jų idėjos ir projektai.

2020 metais forumas vyks aštuntąjį kartą spalio 8-10 d. Vilniuje. Šių metų forumo šalis-viešnia —Lenkija.