Šarūno Barto filmas „Sutemose“ – Kanų kino festivalio oficialioje programoje


sutemose

Nors dėl koronaviruso pandemijos Kanų kino festivalis šiais metais nevyks jam įprastu formatu, birželio 3-ąją festivalis paskelbė filmus atrinktus į oficialiąją programą. Tarp 56 filmų pateko ir lietuvių režisieriaus Šarūno Barto filmas apie pokarį Lietuvoje „Sutemose“.

Iš viso į oficialią Kanų festivalio programą pretendavo net 2067 kino darbai. Iš 56 atrinktų filmų, 15 yra debiutinių, o 16 iš jų režisierės – moterys.

56 pristatyti filmai gaus Kanų kino festivalio ženklelį, kuris taps svarbiu filmams toliau tęsiant savo kelionę po festivalius bei kino teatrus. Šie filmai taip pat galės pretenduoti į apdovanojimus San Sebastiano kino festivalyje, kuris, šiemet pakeitęs taisykles, į konkursą priims juostas iš Kanų oficialiųjų programų.

Š. Barto filme pasakojama vienos šeimos istorija partizaninio karo metais, kalbama apie okupacinę santvarką ir lietuvių viltis vėl tapti laisviems.Filmo gamybos partnerės – Prancūzija, Serbija, Portugalija, Čekija ir Latvija. Jo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.